DJI Inspire 1 Quadcopter with 4K Camera and 3-Axis Gimbal

  • دو عدد

نقد و نظر مشتریان

پرنده‌ی کم‌حجم و کارآمد – مناسب برای تصویر‌برداری هوایی باقابلیت فیلم‌برداری 4K، عکس‌برداری با تفکیک‌پذیری 12 میلیون پیکسل و بسیاری امکانات دیگر

این محصول از آخرین ‏فن‌آوری شرکت DJI بهره برده و دارای امکانات بسیاری برای تصویر‌برداری است. سهولت استفاده از پرنده یکی از نقاط  تمایز آن نسبت به محصولات قبلی شرکت است. برای استفاده از محصول تنها لازم است ملخک‌های پرنده را نصب کنید‏، بعد ازآن می‌توانید با فشردن یک دکمه بر روی تبلت یا تلفن همراه پرنده را به پرواز در آورده یا فرود آورید. دوربین و گیمبال این پرنده نیز دست‌خوش تغییر شده است. دوربین باکیفیت این پرنده می‌تواندبا قالب 4K  با ۲۴ یا -۳۰ فریم بر ثانیه یا باکیفیت ۱۰۸۰p با ۲۴- ۶۰ فریم بر ثانیه فیلم‌برداری کند. این دوربین همچنین می‌تواند با تفکیک‌پذیری ۱۲ میلیون پیکسل عکس‌برداری کند. لنز باکیفیت دوربین از ۹ عنصر در ۹ گروه اپتیکی تشکیل‌شده و دارای یک عنصر غیرکروی است . حسگر دوربین از نوع CMOS و در اندازه 2.3 / 1اینچ است. زاویه دید دوربین ۹۴ درجه است و گیمبال کنترل‌کننده آن سه محوره و باقابلیت چرخش ۳۶۰ درجه است و البته فراموش نکنید که دوربین از قالب Adobe DNG RAW پشتیبانی کرده و می‌توانید در قالب RAW عکس‌برداری کنید.دوربین و گیمبال پرنده به‌صورت ماژولار بوده و می‌توانید در آینده این بخش را ارتقاء دهید.

استفاده از الیاف کربن به‌عنوان بدنه پرنده، منجر به افزایش استحکام و سبکی آن شده است. این جنس از مواد سازنده، پیش‌ازاین تنها بر روی پرنده گران‌قیمت‌تر DJI – S1000 – استفاده‌شده بود.

تمام لوازم جانبی که برای پرند‌ه‌های دیگر با جداگانه تهیه می‌کردید، از ابتدا بر روی این پرنده نصب‌شده است. فرستنده‌ی ویدئویی Lightbridge و GPS از این جمله هستند. با استفاده از Lightbridge می‌توانید تصاویر ویدئویی باکیفیت HD را به‌صورت زنده تا دو کیلومتر دورتر بر روی تبلت یا تلفن همراه هوشمند خود ببنید.

بهبود کیفیت پرواز در محیط‌های بسته نیز، یکی از مواردی است که در این پرنده جدید موردتوجه بوده است. در زیر پرنده از دوربین‌های مخصوص، امواج سونار و فن‌آوری Optical Flow استفاده‌شده تا در صورت در دسترس بودن سیگنال GPS، ثبات پرنده را در آسمان حفظ کند.

استفاده از دو کنترل از راه دور به‌صورت همزمان - یکی برای کنترل پرواز و دیگری برای کنترل دوربین – از دیگر مشخصات جذاب و جدید این پرنده است. 

توسط (قائم شهر, ایران) در تاریخ01 Sep 2015 (DJI Inspire 1 Quadcopter with 4K Camera and 3-Axis Gimbal) :
(4/5
مشتری به محصول نمره داده است و نقد و نظری برای آن ننوشته است، یا نقد و نظر او هنوز منتشر نشده است.
توسط (اصفهان, ایران) در تاریخ18 Nov 2014 (DJI Inspire 1 Quadcopter with 4K Camera and 3-Axis Gimbal) :
(5/5

DJI Inspire 1

شرکت DJI چینی که در جهان حرف اول را میزنه و روز به روز به تکنولوژی جدید تری میرسد .از نام 1 Inspire این پرنده معلومه که ما بزودی 2 Inspire این شرکت را خواهیم دید. واما در مورد این محصول چندین قابلیت دارد .1 ثبات در زیر سقف 2 موتور و ملخ های بزرگتر یعنی قدرت و اوج بیشتر .3 دوام باطری یعنی زمان بیشتر در اسمان بودن.4 دوربین عالی و محشر ( دیدن فیلمهای پرواز) و در اخر فریم خود پرنده که سبک حرفه ای به خود گرفته . در اخر به نظر ما این شاهکار شرکت DJI تا به امروزه.
فتونیکا

 گزارش
مــزایا
مــعایب