آکواریوم ماهی شیائومی معرفی شد؛ بدون نیاز به تعویض آب و با مصرف انرژی یک پاور بانک!

0 479

آکواریوم ماهی شیائومی که کاملا مناسب خانه و دفتر کار است، 43 دلار قیمت دارد. آکواریوم ماهی شیائومی طوری طراحی شده است که نیاز به تعویض مکرر آب ندارد. نیترات و سایر پسماندهای آب در این مخزن از بین رفته‌اند تا تعادل زیست محیطی آن حفظ شود.

قسمتی در بالای آکواریوم وجود دارد که می‌توان در آن گیاه پرورش داد. همچنین، برای غذادادن به ماهی نیاز نیست کل سرپوش بالایی را بردارید. در کناره سقف آکواریوم، دستگیره‌ای قرار دارد که با استفاده از آن می‌توانید به ماهی غذا دهید یا اکسیژن آن را تنظیم کنید.

شرکت شیائومی از اصل سیفون برای برقراری تعادل بین پرورش ماهی و آب‌رسانی به گیاه از طریق بخار آب، استفاده می‌کند. وقتی آکواریوم، آب را ذخیره کند، بخاطر آن به طور مستقیم به گیاه می‌رسد.

آکواریوم ماهی شیائومی از طراحی کاربر پسند و کنترل تک دکمه‌ای بهره می‌برد. آب آکواریوم را می‌توان با یک دکمه تعویض کرد و از فرآیند پرزحمت تعویض آب در آکواریوم‌های خانگی قدیمی خلاص شد.

همچنین، شیائومی در این آکواریوم از سیستم فیلتر 4 مرحله‌ای استفاده کرده است. در مرحله نخست، سنگ آتشفشانی و سنگ حلقه مغناطیسی، باکتری‌های مفید را رشد می‌دهد و کربن را برای کشتن باکتری‌های مضر فعال می‌کند.

لایه صافی بالایی که از جنس پنبه و لایه پایینی که از جنس پنبه بیوشیمیایی است می‌تواند زباله‌های باقی‌مانده را تصفیه کرده و محیط را تمیز و کارآمد نگه دارد.

طراحی آکواریوم به صورت منحنی شیشه‌ای 360 درجه‌ای است که هیچ زاویه بلااستفاده‌ای در آن به چشم نمی‌خورد. لامپ‌های مختلفی در این آکواریوم به کار رفته است تا با نور خود، زیبایی دوچندانی به فضای آن ببخشند. مقدار انرژی که مخزن ماهی شیائومی نیاز دارد آنقدر کم است که می‌توان با یک پاور بانک، آن را به کار انداخت.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.