احتمالات قیمت و زمان عرضه آیفون ۱۱

0 503

تقریبا هر سال تابستان اخبار زیادی از مدل بعدی آیفون منتشر می شود. امسال هم مثل هر سال اخبار و شایعات زیادی شنیده ایم. مثلا این که طراحی دوربین متفاوت است، تاچ سه بعدی حذف شده و احتمالاً USB Type-C به گوشی اپل اضافه می شود. در ادامه با همراه باشید تا احتمالات قیمت و زمان عرضه آیفون ۱۱ (iPhone 11) را بررسی کنیم.

انتظار می رود اپل طراحی سال پیش را در گوشی های جدید که احتمالاً شامل مدل های استاندارد، پلاس و R می شود، حفظ کند. نام گذاری گوشی بعدی هنوز در هاله ای از ابهام است؛ برخی می گویند گوشی بعدی XI نام خواهد گرفت. اپل به اندازه ی کافی از اعداد یونانی استفاده کرده و احتمالاً دوباره به روش قبلی برای گوشی هایش اسم انتخاب می کند. به همین علت ما از نام های iPhone 11، iPhone 11 Plus و iPhone 11R استفاده می کنیم.

زمان عرضه احتمالی آیفون ۱۱

به احتمال زیاد، مثل هر سال گوشی های جدید در اواسط ماه سپتامبر معرفی می شوند، اما عرضه ی آن ها کمی طول می کشد. بر اساس گفته های وریزون، اپراتور آمریکایی، در پایان ماه سپتامبر شاهد عرضه ی سری جدید آیفون خواهیم بود. شاید امسال مراسم اپل کمی عقب بیافتد. در جدول زیر تاریخ عرضه ی گوشی های مختلف به همراه تاریخ تخمین زده شده برای عرضه ی آیفون ۱۱ آورده شده است:

در مورد قیمت آیفون ۱۱ باید گفت، از آنجا که قیمت مدل های کنونی از 1000 دلار شروع می شود و iPhone XS و XS Max 1100 دلار قیمت دارند، مدل های جدید هم باید از همین قیمت ها برخوردار باشند. چون قیمت آیفون در حال حاضر هم بالاتر از 1000 دلار است و تغییرات مهمی هم قرار نیست در این گوشی بیفتد، قیمت ها نیز تغییر نخواهند کرد.

برخی امیدوارند که اپل به علت پایین آمدن آمار فروشش، قیمت گوشی های جدید را کمی پایین تر اعلام می کند. اما احتمال آن که اپل قیمت های کنونی را حفظ کند بیشتر است تا این که بخواهد قیمت ها را کاهش دهد.

انتظار می رود قیمت آیفون ۱۱ با حافظه ی 128 گیگابایت، 1000 دلار باشد و ورژن های 256 گیگابایتی و 512 گیگابایتی نیز به ترتیب 1100 و 1200 دلار قیمت گذاری شوند. قیمت آیفون 11 پلاس از 1100 دلار برای ورژن 128 گیگابایتی آغاز می شود. ورژن های 256 گیگابایت و 512 گیگابایت هم به ترتیب 1200 و 1300 دلار قیمت خواهند داشت. نرخ iPhone 11R هم از 750 دلار شروع خواهد شد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این احتمالات قیمت و زمان عرضه آیفون ۱۱ (iPhone 11) چقدر صحیح باشد؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.