احتمال خروج سونی موبایل از خاورمیانه و امریکای شمالی

0 314

درخشش فوق العاده سونی در صنعت بازی بر هیچکس پوشیده نیست. سونی از این موفقیت برای سر پا نگه داشتن سایر بخش‌هایی که موفقیت کمتری داشته‌اند، استفاده می‌کند. اما با کاهش فروش این کنسول، سرنوشت بخش‌هایی این شرکت در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته‌است. به نظر می رسد که سونی پیش از ارایه پلی استیشن ۵ سعی می کند بار بالن خود را کمتر کند تا بهترین اوج ممکن را بگیرد. خبر می رسد که احتمال خروج سونی موبایل از خاورمیانه و امریکای شمالی وجود دارد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

احتمال خروج سونی موبایل از خاورمیانه

می‌توان گفت اغلب این موفقیت سونی در زمینه گیم، به لطف کنسول محبوب PlayStation 4 بدست آمده است. اما با توجه به 5 ساله شدن این کنسول و کاهش فروش آن و در نتیجه کاهش سوددهی، احتمال تعطیل شدن برخی از قسمت‌های این کمپانی که سوددهی پایینی دارند، بیش از پیش قوت گرفته است.

از جمله‌ این بخش‌ها می‌توان به بخش موبایل شرکت سونی اشاره کرد. چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان‌دهنده تعدیل بیش از 2000 نیروی بخش موبایل شرکت سونی بود. بر اساس این گزارش این افراد یا شغل خود را از دست خواهند داد یا بخش‌های دیگر این شرکت منتقل خواهند شد. از سوی دیگر، مدتی قبل نیز تعطیل شدن یکی از کارخانه‌های سونی که بخش اعظم فعالیت آن در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند بود را شاهد بودیم.

علاوه بر موارد فوق، تقاضای فعالان سینمایی برای عرضه محتوای خود با بنر سونی نیز کاهش یافته‌است. این امر نیز موجب کاهش نسبتاً محسوسی در درآمد سونی شده و سهام‌داران این شرکت را به مجبور اعتراض و تقاضای اقدامی موثر از سوی سونی کرده‌است. البته هنوز اشاره به بخش خاصی نشده است، با این حال قوی‌ترین احتمال به بخش موبایل این شرکت مربوط می‌شود.

البته در نظر داشته باشید که حتی در صورت به حقیقت پیوستن این مورد، سونی بخش موبایل خود یک شبه تعطیل نخواهد کرد و صرفاً شاهد کمتر شدن فعالیت سونی در بخش موبایل با گام‌های کوچک خواهیم بود. مطمئناً گزارشات جدید و فشار سرمایه‌گذاران و سهام‌داران، Kenichiro Yoshida، مدیرعامل سونی، را مجبور به اتخاذ تصمیم‌هایی سخت خواهد کرد. در پایان بد نیست بدانید پرچمدار سونی، Xperia 1، اسفند گذشته معرفی شده اما هنوز به بازار عرضه نشده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که سونی تمرکز خود را روی چه بخش هایی زیاد کند؟اگر شما طرفدار سونی هستید، در صورت خروج سونی از بازار خاورمیانه فکر می کنید که چه برندی را جایگزین آن کنید؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.