امتیاز DxO دوربین پیکسل ۴ منتشر شد: صدر دیگر برای گوگل نیست

0 512

هفته گذشته بود که پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال رسما معرفی شدند. عموما امید کاربران به پیکسل ها برای دوربین آن ها بود اما حالا به نظر می رسد که نه تنها صدر دیگر برای گوگل نیست، بلکه آن ها اصلا خوب عمل نکرده اند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره امتیاز DxO دوربین پیکسل ۴ صحبت کنیم.

امتیاز DxO دوربین پیکسل ۴

بدون شک هم‌چون سال‌های گذشته دوربین مورد استفاده در پرچم‌داران گوگل مهم‌ترین بخش آن‌ها است. در هر دو عضو خانواده پیکسل 4 از یک ماژول دوگانه به عنوان دوربین اصلی استفاده شده است. این ماژول از یک سنسور 12 مگاپیکسلی اصلی با گشودگی دیافراگم f/1.7 و یک سنسور 16 مگاپیکسلی تله‌فوتو با دیافراگم f/2.4 تشکیل شده است؛ فاصله کانونی این سنسور دو برابر نمونه‌های معمولی نیست، اما استفاده از Super Resolution Zoom موجب می‌شود قابلیت زوم به بیش از 2 برابر افزایش پیدا کند. البته یک سنسور سوم را نیز در بخش پشتی دستگاه مشاهده می‌کنیم که در اصل یک دوربین نیست و تنها به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به عمق میدان برای ثبت تصاویر بوکه می‌پردازد.

امتیاز DxO دوربین پیکسل ۴

هم‌چون سال‌های قبل، استفاده از سخت‌افزار قدرتمند در بخش دوربین مهم‌ترین علت دستیابی به کیفیت بالای تصویربرداری نیست، بلکه الگوریتم‌های پردازش تصویر و نسل جدید Pixel Neural Core است که کیفیت تصویر را افزایش می‌دهد.

اما همانطور که در امتیاز DxO دوربین پیکسل ۴ می بینید، حتی پیکسل نئورال کُر هم نتوانسته به یاری گوگل برسد و آن ها امتیاز کلی ۱۱۲ را ثبت می کنند. در بخش عکاسی این دستگاه امتیاز دوربین فوق عریض را ندارد و دلیل این است که چنین دوربینی ندارد!

امتیاز بخش فیلم برداری خوب است اما آن چنان که باید دلچسب نیست. اگر بخواهیم با این امتیاز موقعیت دوربین پیکسل ۴ را در جدول DxO ببینیم می شود تصویر زیر:

پیکسل ۴ در جدول DxO

آنها امتیازی برابر با پرچمدار سال گذشته هواوی را ثبت می کنند که این واقعا خوب نیست، آن ها حتی از گلکسی اس ۱۰ پلاس هم ضعیف تر عملکرده اند. تمام این ها در حالی است که هواوی میت ۳۰ پرو با امتیاز ۱۲۱ در صدر جدول قرار دارد.

در حال حاضر فقط بررسی دوربین آیفون ۱۱ پرو مورد انتظار است که ببینیم آیا نماینده اپل می تواند نماینده هواوی را زیر بکشد یا خیر و اینکه در کدام قسمت جدول خواهد نشست.

شما می توانید گزارش کامل بررسی DxO را از اینجا بخوانید: بررسی دوربین پیکسل ۴ در DxO

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این عملکرد دوربین پیکسل ۴ جذاب است؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.