بوئینگ و پورشه در حال کار بر روی یک خودرو پرنده برقی هستند

0 1,295

بوئینگ و شرکت پورشه به عنوان یک خودروساز لوکس در حال همکاری برای توسعه وسله نقلیه مفهومی با توانایی برخاستن و فرود آمدن عمودی (VTOL) هستند. به عبارت دیگر آنها در حال کار بر روی یک خودرو پرنده برقی هستند.

مهندسان این دو شرکت حتی برای ساخت و آزمایش یک نمونه اولیه بر اساس طرحی که از آنها ارائه می شود، همکاری خواهند کرد که به احتمال زیاد یک مدل VTOL پریمیوم برای ارائه با نام تجاری پورشه خواهد بود. همکاری آنها به طور کلی به حمل و نقل هوایی شهری نیز توجه خواهد داشت و فقط بر توسعه خودرو پرنده برقی متمرکز نخواهد بود.

در بیانیه رسمی پورشه آمده است که آنها به عنوان بخشی از تفاهم‌نامه‌ای که به امضا رسانده‌اند، یک تیم بین‌المللی ایجاد می‌کنند تا این تیم جنبه‌های مختلف حمل و نقل هوایی شهری را مورد بررسی قرار داده و همچنین پتانسیل بازار در خصوص موارد استفاده و در عین حال امکان استفاده از وسایل نقلیه پرواز پریمیوم را بررسی کنند.

استیو نوردلاند (Steve Nordlund)، معاون مدیرعامل و مدیر شرکت بوئینگ نکست (Boeing NeXt) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است: “این همکاری بر تلاش‌های ما برای ایجاد یک اکوسیستم جدید حمل و نقل ایمن و کارآمد متکی است و فرصتی را برای بررسی پیشرفت وسیله نقلیه هوایی پریمیوم شهری با یک برند برتر خودرو فراهم می‌کند.”

بوئینگ نکست یک شرکت در مجموعه بوئینگ است که روی نسل بعدی حمل و نقل متمرکز است.

آن طور که خبرگزاری رویترز خاطرنشان کرده، بوئینگ در حال رقابت با رقیب دائمی خود ایرباس است که پیش از این و در سال گذشته آزمایش خودرو عمود پرواز VTOL خود را آغاز کرده بود.

شرکت کیتی هاوک (Kitty Hawk) نیز که در زمینه ساخت خودرو پرنده فعالیت می‌کند و توسط لری پیج (Larry Page)، مؤسس گوگل بنیانگذاری شده، پیش از این و در تیر ماه از آغاز همکاری خود با  شرکت بوئینگ خبر داده بود و اخیراً از یک وسیله نقلیه عمود پرواز VTOL تک نفره رونمایی کرد که صد برابر کم سر و صداتر از یک بالگرد است.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.