جدیدترین نسخه مرورگر اپرا به شما نشان می‌دهد چقدر تحت نظر هستید!

0 1,815

جدیدترین نسخه مرورگر اپرا عرضه شد. در این نسخه شاهد قابلیتی برای نمایش تحت نظر بودن کاربران هستیم که سرعت وب‌سایت‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

اپرا در نسخه قبلی مرورگر خود از ویژگی مسدود کننده ردیابی کاربران رونمایی کرد که تا 20 درصد  سرعت وب‌سایت‌ها را افزایش می‌داد و همچنین باعث بهبود امنیت حریم شخصی کاربران می‌شد. حال شاهد عرضه جدیدترین نسخه مرورگر اپرا هستیم که کارایی ویژگی قبلی را افزایش داده است. با دریافت این بروزرسانی کاربران می‌توانند لیستی از ردیاب‌ها را مشاهده کنند. این ویژگی به شما نشان می‌دهد چقدر تحت نظر هستید.

اپرا در بیانیه خود اعلام کرده است:

زمانی که این قابلیت را فعال کنید، یک آیکون سپر در کنار نوار آدرس ظاهر می‌شود که می‌توانید به راحتی تعداد ردیاب‌هایی که مسدود شده‌اند را ببینید. علاوه بر آن‌ها، لیستی از ردیاب‌ها نیز قابل مشاهده است.

هدف از این ویژگی، افزایش آگاهی کاربران از ردیاب‌ها است، البته بسیاری از کاربران با آن‌ها آشنا هستند. انتظار می‌رود این ویژگی برای کاربران جذاب باشد چرا که می‌توانند از افرادی که آن‌ها را ردیابی می‌کنند، اطلاع داشته باشند. این قابلیت را می‌توانید در بخش تنظیمات فعال کنید، البته مانند مسدود کننده تبلیغات می‌توان آن را برای هر سایت به صورت جداگانه فعال و یا غیرفعال کرد.

بر اساس اعلام اپرا، مسدودکننده ردیاب اسکرپیت‌های خاصی را برای مسدود کردن آن‌ها شناسایی می‌کند. این ویژگی همراه با مسدود کننده تبلیغات، می‌تواند سرعت سایت‌ها را تا 76 درصد بهبود دهد. همانطور که می‌دانید، در حال حاضر بسیاری از وب‌سایت‌ها قادر به شناسایی ابزارهای مسدود کننده تبلیغات هستند و تا زمانی که آن‌ها را غیرفعال نکنید، نمی‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. انتظار می‌رود این موضوع در رابطه با مسدود کننده ردیاب‌ها نیز صادق باشد.

نوار آدرس در جدیدترین نسخه مرورگر اپرا بازطراحی شده است. در این آدرس بار با شروع تایپ کردن، بر اساس تاریخچه مرورگر به شما پیشنهاداتی داده می‌شود. در این مرورگر همچنین شاهد بازطراحی بخش بوک مارک‌ها و تاریخچه هستیم. این بخش‌ها به نوار کناری منتقل شده‌اند. جدیدترین و آخرین ورژن اپرا یعنی نسخه 65 هم اکنون از وب‌سایت Opera قابل دانلود است.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.