جک دورسی می‌گوید توییتر «احتمالاً» دکمه ادیت را هرگز اضافه نمی‌کند

0 157

کاربران توییتر مدت زیادی است -تقریبا از همان ابتدای شروع به کار این شبکه‌ی اجتماعی در سال 2006- که خواهان اضافه شدن دکمه ادیت به توییتر هستند. و توییتر هم همچنان وعده داده که این موضوع را بررسی می‌کند و برای آن ساز و کاری می‌اندیشد ولی همواره پاسخ اصلی آن‌ها چیزی شبیه به «لطفا دست از سرمان بردارید، لطفا.» بوده است!

حالا، جک دورسی مدیرعامل شرکت توییتر و صاحب اصلی این شبکه‌ی اجتماعی شاید قاطعانه‌ترین پاسخ این چند سال را به این سوال همیشگی داد. او در جریان یک ویدئوی پرسش و پرسخ با وایرد، در پاسخ به این سوال که آیا گزینه (دکمه) ادیت در سال 2020 به توییتر اضافه می‌شود، با لبخندی محو پاسخ داد:

جواب این سوال نه است.

این اتفاق یک غافل‌گیری بزرگ نیست، اگرچه کاربران توییتر مدت‌ها به بازگویی مزایای اضافه شده دکمه ادیت مشغول بوده‌اند، این شرکت همواره در این موضوع مردد بوده است. توییتر همیشه اظهار داشته که با کمال میل این خواسته‌ی کاربران خود را بررسی می‌کند، اما هرگز رسما به دنبال درست کردن آن نبوده است.

«کیوان بیک‌پور» تابستان گذشته گفته بود: «صادقانه، این یک ویژگی است که من فکر می‌کنم باید به هر حال یک زمان آن را ایجاد کنیم، اما در حال حاضر در بین اولویت‌های مهم ما هیچ جایی ندارد.»

در جلسه‌ی پرسش و پاسخ پیش آمده، دورسی این تفکر را تشریح می‌کند و می‌گوید که اضافه کردن دکمه ادیت، هیچ جایی در ریشه‌های طراحی اصلی توییتر ندارد. او می‌گوید: «ما به عنوان یک سرویس پیام کوتاه شروع به کار کردیم. و همان‌طور که می‌دانید، وقتی شما یک پیامک ارسال می‌کنید، دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید.»

ما می‌خواستیم این جو، این احساس را در روزهای ابتدایی حفظ کنیم.

او خاطرنشان کرده که این سرویس از آن زمان پیشرفت کرده، اما این شرکت معتقد است که اضافه شدن دکمه ادیت ارزشش را ندارد.

دلایل خوبی برای ویرایش توییت‌ها وجود دارد، همان‌طور که او می‌گوید، مثل برطرف کردن غلط‌های تایپی یا ویرایش لینک‌های خراب، اما استفاده‌های نادرست نیز ممکن است از این امکان صورت بگیرند.

دورسی می‌گوید:

بنابراین، این‌ها همه‌ی ملاحظات هستند، اما ما احتمالا هرگز این کار را نمی‌کنیم.

البته در آخر حواستان باشد که دورسی زیرکانه جمله‌ی پایانی خود را به قید «احتمالا» آغشته می‌کند تا طرفداران گزینه‌ی ویرایش توییتر همچنان امیدوار بمانند. به هر حال، او بهتر از هر کسی جذابیت این ویژگی را درک می‌کند.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.