خروج اپل از ۳ برند پرفروش موبایل و سقوط به جایگاه چهارم، جایگاه سوم برای اوپو

0 339

احتمالا شما هم مثل من شوک شده باشید اما حقیقت دارد! اپل به شکل ادامه دار در حال از دست دادن موقعیتش در بازار موبایل است. این شرکت امریکایی که رتبه دوم پرفروش‌ترین برند موبایل را داشت و حتی در برخی چارک‌های سال فروش جزئی آن از سامسونگ هم بیشتر می شد و رتبه اول را کسب می کرد حالا حتی در بین ۳ برند پرفروش موبایل قرار ندارد. دو شرکت چینی برندهایی هستند که اپل را از این جمع بیرون انداختند! ابتدا هواوی با کسب دومین برند پرفروش موبایل و حالا اوپو که جایگاه سوم را کسب کرده است! در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این اتفاق بزرگ و مهم در بازار موبایل صحبت کنیم.

سقوط اپل به جایگاه چهارم پرفروش‌ترین برند موبایل در چارک دوم سال ۲۰۱۹

پرفروش‌ترین برندهای موبایل چارک دوم سال ۲۰۱۹

صادرات تلفن های هوشمند در چارک دوم سال ۲۰۱۹ کاهش داشته و این کاهش برای هفتمین سال متوالی در سه ماهه دوم سال تکرار می شود. طبق آمارها 331.2 میلیون گوشی در چارک دوم سال ۲۰۱۹ صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۴ درصدی را نشان می دهد.

طبق آمار موسسه تحلیلی IHS Markit، سامسونگ با سهم ۲۳ درصدی از بازار تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم 2019، لقب بزرگ ترین سازنده گوشی را به خود اختصاص داده است. کره ای ها در این مدت 75.1 میلیون دستگاه تلفن همراه صادر کرده که ۶ درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است. پیش بینی می شود با اثر گذاشتن تحریم ها روی هواوی، غول فناوری کره جنوبی سهم بیشتری در بازارهای اروپا و آمریکای جنوبی کسب کند.

اپل در سه ماهه دوم سال 2019 تنها 35.3 میلیون دستگاه گوشی صادر کرده که کاهش 14.6 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد. کمپانی کوپرتینویی در واکنش به این مسئله، تبلیغات خود را افزایش داده و کاربران را تشویق به تعویض آیفون قدیمی با مدل جدیدتر کرده است. اقدامی که اثربخش نبوده و سوددهی این شرکت را کاهش داده است. تحلیلگران قیمت بالای آیفون های جدید و تخفیف نخوردن آیفون های قدیمی تر را از عوامل کاهش صادرات آیفون می دانند.

کمپانی اوپو از لغزش اپل نهایت استفاده را برده و با صادرات 36.2 میلیون واحد تلفن همراه در سه ماهه دوم سال 2019، جایگاه کمپانی کوپرتینویی را در رتبه سوم گرفت. شایستگی محصولات جدید اوپو را می توانید در مقایسه با آیفون X در تصویر اصلی مطلب ببینید، جایی که اوپو فاید ایکس جذاب قرار دارد.

این شرکت در حال حاضر بر حضور قدرتمندتر در هند و کشورهای اروپایی تمرکز کرده است. اپراتورهای تلفن همراه در اروپا در حال ارائه اینترنت 5G هستند و اوپو جزو اولین ها در عرضه گوشی با مودم 5G قصد مستحکم تر کردن روابط خود با اپراتورهای اروپایی را دارد.

شیائومی هم قصد حضور گسترده در هند و اروپا را دارد و جزو اولین سازندگانی است که گوشی 5G در اروپا می فروشد. علاوه بر اوپو و شیائومی، اپراتورهای اروپایی گوشی های 5G سامسونگ و وان پلاس را هم به مشتریان عرضه می کنند. بازندگان اصلی در مسابقه 5G در اروپا، هواوی (با توجه به تحریم ها) و ال جی هستند. صادرات تلفن های هوشمند ال جی 21 درصد در سه ماهه دوم سال 2019 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

لیستی که نام سونی را کم دارد

جالب است که در بین ۱۰ برند پرفروش موبایل دنیا برندهایی مانند تکنو (Tecno) یا آلکاتل وجود دارند اما سونی در این بین جایی ندارد! ال جی و موتورولا به ترتیب با ۲۱٪ و ۱۷٪ شاهد کاهش فروش موبایل‌های خود بوده اند که یک عملکرد کاملا نگران کننده است.

نظر شما درباره فروش برندهای مختلف موبایل در بازار چیست؟ اوپو مشخصا با زیربرند محبوب خود یعنی ریلمی (Realme) توانسته این موفقیت را کسب کند، فکر می کنید اپل می تواند به جایگاه سوم بازگردد؟ مشخصا پاسخ این سوال برای چارک پایانی سال که آیفون های جدید ارایه می شوند و معمولا اپل در آن می درخشد مثبت است اما اینکه آیا بتواند آن جا باقی بماند، مشخص نیست!

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.