ممنوعیت مالکیت موبایل برای افراد ۲۱ سال در امریکا

0 212

به نظر می رسد طرح جنجالی در امریکا مورد بررسی است. این طرح شامل ممنوعیت مالکیت موبایل برای افراد ۲۱ سال در امریکا است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

ممنوعیت مالکیت موبایل برای افراد ۲۱ سال در امریکا

ممنوعیت مالکیت موبایل برای افراد ۲۱ سال در امریکا

بر اساس لایحه‌ای که توسط یکی از سناتورهای ایالت ورمونت به مجلس سنا ارائه شد، مالکیت موبایل برای افراد کمتر از ۲۱ سال ممنوع می‌شود و در صورت تخلف، متخلفان با جریمه نقدی و زندان مواجه خواهند شد.

اخیرا لایحه S.212 توسط جان راجرز، یکی از سناتورهای حزب دموکرات ایالت ورمونت آمریکا به مجلس سنا ارائه شد که بر اساس آن افرادی که کمتر از 21 سال سن دارند نمی‌توانند مالک یک گوشی موبایل باشند و اگر فردی این قانون را رعایت نکند با جریمه نقدی مواجه شده و حتی دادگاه می‌تواند افراد خاطی را به زندان محکوم کند. البته اگر این لایحه به تصویب برسد، چنین قانونی فقط برای ایالت ورمونت قابل اجرایی است و شامل حال سایر ایالت‌های آمریکا نخواهد شد.

طبق این لایحه افراد زیر 21 سال نمی‌توانند مالکیت موبایل را دریافت کنند و در صورت تخلف با جریمه‌ای حدود 1000 دلار و حتی تا یک سال زندان مواجه خواهند شد. طی روزهای گذشته لایحه S.212 برای بررسی به کمیته قضایی ایالت ورمونت ارجاع شد که بخشی از متن آن به شرح زیر است:

استفاده از موبایل برای نوجوانان عواقب خطرناکی را به همراه دارد و بدون شک افرادی که کمتر از 21 سال سن دارند، همانگونه که مجمع عمومی ایالات متحده آمریکا بر این باور است افراد کمتر از 21 سال نباید به اسلحه دسترسی داشته باشند و یا سیگار بکشند، برای استفاده از گوشی های موبایل هوشمند نیز به اندازه کافی بالغ نیستند. به واسطه گوشی های موبایل بسیاری به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند که متاسفانه از این فناوری‌ها برای جذب تروریسم، فاشیسم و افراطی‌گری استفاده می‌شود و افراد زیر 21 سال به اندازه کافی قادر به شناخت این موارد نیستند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید اگر این لایحه تصویب شود، دیگر کشورها هم به فکر آن باشند؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.