ممنوعیت مک بوک پرو در هواپیما توسط سازمان فدرال هوانوردی امریکا

0 333

سازمان فدرال هوانوردی امریکا اجازه ی ورود لپ تاپ اپل مک بوک پرو را به هیچ پروازی نمی دهد؛ دستگاه های دارای باتری نامناسب نباید به داخل هواپیما برده شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره ممنوعیت مک بوک پرو در هواپیما توسط سازمان فدرال هوانوردی امریکا صحبت کنیم.

سازمان فدرال هوانوردی امریکا

سازمان فدرال هوانوردی امریکا

هنگامی که مک بوک پرو ۲۰۱۵ شما با صفحه نمایش رتینا در معرض خطر اشتعال باشد، ممنوعیت بردن آن به هواپیما معقول است. اما به گزارش بلومبرگ سازمان فدرال هوانوردی امریکا پا را فراتر نهاده و سایر مک بوک پروهای مشکوک را نیز از پرواز منع کرده است. مک بوک پرو نه اجازه ی بودن در بار هواپیما را دارد و نه اجازه ی بودن در ساک مسافر. به نظر می رسد این دستگاه هم مثل گلکسی نوت ۷ باید در انزوا باشند.

سخنگوی سازمان فدرال هوانوردی امریکا در بیانیه ای به وب سایت The Verge اعلام کرد که چنین محدودیت هایی عادی هستند و هر دستگاهی با باتری لیتیومی که مشکوک به ایراد باشد مثل مک بوک پرو نباید در هواپیما قرار بگیرد. اعمال ممنوعیت تنها بر MacBook Pro احتمالاً کمی دشوار باشد.
بر خلاف نوت ۷ سامسونگ که به علت طراحی متفاوت کاملا شناخته می شد، نمی توان با یک نگاه به لپ تاپ ها آن هم مک بوک پروی ۱۵ اینچی موارد مشکوک را تشخیص داد. اپل نیز مدعی شده که تنها تعداد محدودی از مک بوک ها مشکل دارند.

احتمالا به همین علت، بلومبرگ نوشته که معلوم نیست این ممنوعیت به کجا می انجامد. همچنین در این نشریه ذکر شده که یک ایرلاین اروپایی به نام TUI Group قبل از پرواز و هنگام عبور مسافرین از گیت به مسافرین هشدار می دهد.

می توانید در صفحه ی پشتیبانی اپل، شماره سریال مک بوک خود را وارد کنید تا بدانید لپ تاپ شما دارای باتری معیوب است یا خیر. از همین سیستم می توان در فرودگاه ها استفاده کرد.

نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ منطقی به نظر می رسد اما سخت!

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.