نرم افزار ویرایش ویدیو اینستاگرام Reels یک الهام دیگر از تیک تاک است

0 394

اینستاگرام یا به عبارت بهتر، فیسبوک از هیچ تلاشی چشم پوشی نمی کند تا کاربرانش بیشتر از این جذب دیگر رقبا مانند تیک تاک نشوند، حتی اینکه اگر قابلیتی را کپی کند یا به اصطلاح الهام بگیرد. نرم افزار ویرایش ویدیو اینستاگرام Reels یک الهام دیگر از تیک تاک است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نرم افزار ویرایش ویدیو اینستاگرام Reels

نرم افزار ویرایش ویدیو اینستاگرام Reels

اینستاگرام به‌تازگی نرم افزار ویرایش ویدئویی تحت عنوان اینستاگرام Reels منتشر کرده که ویژگی‌ها آن، برای رقابت مستقیم با برنامه‌ی محبوب تیک‌تاک (TikTok) طراحی شده‌است.

اینستاگرام Reels اخیرا به صورت آزمایشی به ابزار‌های جدید شبکه‌ی اینستاگرام اضافه شد. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا ویدئوهای کوتاه 15 ثانیه‌‎ای ثبت کنند و سرعت ویدئو را تغییر دهند و موسیقی پس‌زمینه‌ برای آن انتخاب کنند. در نهایت این ویدئوها می‌توانند عنوان استوری اینستاگرام قرار بگیرند یا به صورت دایرکت برای دیگر کاربران ارسال شوند.

اینستاگرام همچنین بخش جدید به عنوان Top Reels برای ابزار خود نظر گرفته که کاربران می‌توانند ویدیو‌های ادیت شده‌ی خود را در این بخش نیز پست کنند. این قابلیت، در کنار بوم‌رنگ و سوپرزوم داخل بخش استوری استفاده شده است. نرم‌افزار دارای یک نوار است که ویرایش ویدیو را ساده‌تر خواهد کرد. این ویژگی جدید به صورت آزمایشی در برزیل شروع به کار خواهد کرد زیرا به گفته‌ی مدیر این ابزار در اینستاگرام، کاربران این کشور آشنایی بیش‌تری با ادیت و اشتراک‌گذاری ویدیوها دارند.

اینستاگرام Reels

همان‌طور که گفتیم، ویژگی‌های ابزارک جدید اینستاگرام، شباهت بسیاری به برنامه‌ی TikTok دارد و اینستاگرام قصد دارد کاربران این بخش را نیز به سمت خود جذب کند. البته چنین کپی‌برداری‌هایی پیش از این نیز توسط اینستاگرام انجام شده بود. در سال 2016 اینستاگرام از ویژگی استوری اسنپ‌چت کپی برداری کرد که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.

با این حال، اینستاگرام هنوز ابزار Reels را با TikTok متفاوت می‌بیند و اعلام کرده است:

هیچ دو محصولی به صورت کامل یکسان طراحی نمی‌شوند و از طرفی، اشتراک گذاری ویدیوهای ویرایش شده، یک ایده‌ی جهانی است و افراد زیادی علاقه‌مند به انجام آن هستند. تمرکز ما روی ساخت فرمتی منحصر به‌فرد بوده است.

اینستاگرام همچنین در حال توسعه برنامه‌ی مشابه دیگری است که برای ویرایش فیلم دورن برنامه استفاده می‌شود و با نام Scenes ارائه خواهد شد. این ابزار نیز برای قرار دادن موسیقی و فیلم در استوری استفاده خواهد شد و کاربران می‌توانند آن را با سلیقه‌ی خود ادیت کنند. این ابزار در واقع چیزی شبیه به Reels خواهد بود با این تفاوت که Scenes ویژگی‌های بیش‌تری خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که اینستاگرام Reels می تواند موفق باشد؟ با آن تجربه کاربری دارید؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.