کاربرد دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰ چیست؟

0 408

دوربین پنج گانه ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی در یک دستگاه با دو نام ارایه شده است. ما درباره نسخه جهانی آن یعنی می نوت ۱۰ صحبت می کنیم. شاید شما هم خود پرسیده باشید که حالا چرا ۵ دوربین؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم کاربرد دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰ چیست؟

کاربرد دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰

اگر عکاس باشید که احتمالا تصویر متحرک بالا که تفاوت عکاسی با دوربین های مختلف می نوت ۱۰ را نشان می دهد، کاملا برای شما قابل درک است اما اگر نیستید باید بگویم این تفاوت یک به دلیل اعوجاج لنز زاویه های عریض تر و دو به دلیل کادر بسته لنزهای تله فوتو است. این می تواند یکی از دلایل مفید بودن دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰ باشد.

شیائومی حالا در حساب ویبو خود توضیح داده که چگونه تفاوت این دوربین‌ها به‌لطف فشرده‌سازی پرسپکتیو می‌تواند باعث تولید نتایج کاملا متفاوتی گردد. این بدین معنی است که شما می‌توانید فریم یکسانی را از فاصله دورتری بگیرید؛ بنابراین فاصله‌ای که در آن، اشیا و پس‌زمینه بدون تغییر باقی می‌مانند، در مقایسه با فاصله سوژه نسبت به دوربین، کوچکتر است.

بد نیست بدانید که دوربین اصلی گوشی شیائومی Mi Note 10 معادل یک لنز ۲۵ میلی‌متری عمل می‌کند. اما، هنگامی که به دوربین تله‌فوتو 3x سوییچ می‌کنید، فاصله کانونی، به ۵۰ میلی‌متر پرش می‌کند. بنابراین شما برای اینکه همه اشیای داخل فریم را در فوکوس داشته باشید مجبور هستید که چند قدم عقب‌تر بروید.

حالا اگر به دوربین 5x سوییچ نمایید، مجبور خواهید بود که باز هم بیشتر عقب بروید. شما با نگاه کردن به تصاویر بالا و گیف پایین، بهتر می‌توانید متوجه تفاوت‌ها بشوید.

کاربرد دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰

واقعیت این است که ظاهر افراد، زمانی که عکس‌شان با لنز تله‌فوتو گرفته می‌شود، بهتر به نظر می‌رسد. علت آن هم این است که صورت آنها توسط لنزهای عریض‌تر کج نمی‌شود و سایر ویژگی‌هایشان نیز مهم و اغراق‌شده به نظر نمی‌رسد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که دوربین پنج گانه شیائومی می نوت ۱۰ برای شما جذاب باشد؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.