68 درصد برنامه‌های آنتی ویروس اندروید هیچ فایده‌ای ندارند!

0 395

طبق گزارش منتشر شده AV از آزمایش 250 اپلیکیشن ضد بدافزار، حدود 68 درصد آن‌ها کاملا بی‌استفاده هستند. 80 مورد از این برنامه‌های آنتی ویروس اندروید از سال گذشته میلادی تاکنون حداقل 30 درصد از بدافزارهای مخرب را شناسایی کرده و هیچ هشدار نادرستی به ثبت نرسانده‌اند. طی این آزمایشات اعلام شده که بیشتر انتی‌ویروس‌های به درد بخور و سالم که توانسته‌اند بیشترین میزان بدافزار را شناسایی کنند، از سوی شرکت‌های مشهور فعال در این زمینه مانند AVG، کسپراسکای، مک‌آفی و سایمنتک منتشر شده است.

32 اپلیکیشن از این انتی‌ویروس‌ها از استور گوگل حذف شده‌اند و طبق گفته شرکت AV این 32 مورد توسط افراد آماتور یا شرکت‌هایی که تمرکز اصلی آن‌ها ساخت انتی‌ویروس نیست توسعه یافته‌اند. برخی از این توسعه‌دهندگان تنها هدف‌شان قرار داشتن یک اپلیکیشن ضدبدافزار در میان سوابق کاری‌شان بوده است. این بدان معنی است که کاربران پلی استور گوگل اپلیکیشن‌های امنیتی را که دارای وبگاه رسمی نیستند و تنها یک ایمیل به عنوان ارتباط با سازنده ثبت شده است، دانلود و استفاده نمی‌کنند چون این موارد را نشانه‌ای برای غیرحرفه‌ای بودن توسعه‌دهنده در نظر می‌گیرند.

به گفته شرکت AV یک آنتی ویروس اورجینال و مناسب باید حداقل 90 الی 100 درصد بدافزارها را شناسایی نماید. در صورتی که اهمیت زیادی برای گوشی هوشمند خود قائل هستید، بهتر است برای اپلیکیشن‌های امنیتی به سراغ سازندگان مشهور بروید و نصب اپلیکیشن‌های سازندگان کم‌نام و نشان را فراموش کنید. نظر شما در مورد نصب انتی‌ویروس روی گوشی اندرویدی چیست؟

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.