تخفیف ها

کالرچکر X-Rite مدل ColorChecker Passport به همراه فلش ۳۲ گیگابایتی

7,000,000 ریال

نقد و نظر مشتریان

هنوز شخصی نقد و نظر ننوشته است

نمره و نظر دهید
  • صفحه رنگی ۲۴ تایی کلاسیک مناسب برای فایل‌های DNG
  • صفحه بهبود رنگ Creative
  • صفحه کارت خاکستری بهبود تراز سفیدی
  • ابعاد کامپکت و جمع و جور به همراه کیس محافظ
  • به همراه نرم‌افزار کالیبراسیون رنگی دوربین
  • رنگ‌های با دوام و ماندگاری ثابت
  • به همراه فلاش مموری ۳۲ گیگابایتی

متعارف‌ترین روش برای اصلاح رنگ، استفاده از جدول رنگی استاندارد ۲۴تایی است. هرچند شرکت‌های مختلفی جدول رنگی استاندارد تولید می‌کنند، اما کالرچکر پاسپورت شرکت ایکس‌رایت، پرطرف‌دارترین محصول در این زمینه است. این محصول چند‌کاره برای تصحیح رنگ‌های ثبت شده، اصلاح تراز سفیدی و کنترل کنتراست تصویر به کار گرفته می‌شود و کار با آن بسیار آسان است.

براي كاهش زمان ويرايش عكس و بهبود كيفيت تصاوير ثبت‌شده، مي‌توان از اين مرجع رنگ استفاده كرد. با استفاده از اين محصول به سرعت و به دقت، رنگ‌هاي واقعي ثبت مي‌كنيد و مي‌توانيد كيفيت آن‌ها را در ويرايش ثانويه‌ی تصاوير حفظ كنيد.

اين محصول داراي سه هدف مجزاء براي بهبود كيفيت تصاوير و مديريت بهتر رنگ‌ها است. براي تغيير فضاي عكس از حالت سرد به گرم يا برعكس و بررسي دقيق سايه‌ها مي توان از Creative Enhancement Target استفاده كرد. كارت ديگر با ٢٤ تكه براي ايجاد فايل‌هاي DNG به‌كار مي‌رود. براي تعيين دقيق وايت‌بالانس در ويرايش ثانويه‌ی تصاوير، مي توان از كارت وايت‌بالانس اين محصول استفاده كرد.

کالر چکر پاسپورتی X-Rite داراي كيف محافظ بوده و پايه‌ی تعبيه‌شده در پشت آن امكان استفاده در صحنه‌هاي مختلف تصويربرداري را فراهم مي‌سازد. به همراه محصول، نرم‌افزار مخصوصي براي ساختن پروفايل‌هاي DNG ارائه مي‌شود. پروفايل‌هاي تنظيم‌شده را مي‌توان براي ويرايش صدها عكس به‌كار برد و بدين ترتيب مي‌توان در زمان بسيار كمتري تصاوير بيشتري را ويرايش كرد. قابل‌حمل‌بودن، كم‌حجم‌بودن وسبكي محصول، استفاده از آن را در هركجا و برای هركس ميسر ساخته است.

اصلاح تراز سفیدی

تراز سفیدی یا وایت‌بالانس یکی از ابتدایی‌ترین اصلاحاتی است که در ویرایش عکس دیجیتال صورت می‌گیرد. اگر در شرایط نوری مختلف و به خصوص در زیر نورهای مصنوعی کم‌مصرف عکاسی کرده باشید، به خوبی می‌دانید که تنظیم درجه کلوین (دمای نور) به تنهایی نمی‌تواند تراز سفیدی را اصلاح کند. در این حالت شما نیازمند شاخص اصلاح سفیدی خارجی یا همان کارت خاکستریهستید. گاهی عکاس نیازمند تعادل سفیدی کمی‌ گرم‌تر یا سرد‌تر از حالت استاندارد است، در این حالت می‌تواند از شاخص‌های اصلاح‌شده‌ی قرار‌گرفته بر روی جدول تعادل تراز سفیدی بهره ببرد. استفاده از این شاخص به عکاس اجازه می‌دهد تا عکاس بتواند عکس‌هایی گرم‌تر یا سرد‌تر اما یک‌دست داشته باشد. این تعادل‌ها اغلب در عکاسی‌هایی مانند عکاسی غذا، عکاسی معماری و یا هر شکل دیگری از عکاسی که لزومی به اصلاح دقیق تعادل سفیدی ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اصلاح رنگ

بیشترین کاربرد کالرچکر پاسپورت، اصلاح رنگ‌ دوربین است. برای اصلاح رنگ، کافی‌ است تا در شرایط نوری مشابه با موضوع عکاسی، ابتدا یک عکس با فرمت RAW از جدول رنگی ۲۴تایی کالرچکر ثبت کنید و به عکاسی خود ادامه دهید. پیش از ویرایش تصاویر، می‌بایست یک فایل DNG از عکس ابتدایی ذخیره کنید و آن را درون پنجره‌ی نرم‌افزار ارائه شده به همراه کالرچکر بیاندازید. نرم‌افزار به صورت خودکار جدول را در درون عکس پیدا می‌کند و یک پروفایل رنگی برای این شرایط نوری تولید می‌کند و از شما می‌خواهد تا آن را نام‌گذاری کنید. اکنون می‌توانید رنگ تمامی تصاویر مجموعه‌ی خود را با انتخاب این پ‍روفایل رنگی اصلاح کنید. بدین‌ترتیب فرایند اصلاح رنگ تمامی تصاویر که می‌تواند ساعت‌ها به طول بیانجامد، تنها در چند دقیقه انجام می‌شود.

اصلاح کنتراست

در جدول ۲۴تایی اصلاح رنگ، شش تراز مختلف خاکستری وجود دارد که در واقع برای کنترل کنتراست مورد استفاده قرار می‌گیرند. کنترل کنتراست تصویر می بایست توسط کاربر صورت پذیرد و نرم‌افزار اراپه‌شده با کالرچکر این کار را انجام نمی‌دهد. این تمهید به این دلیل است که اغلب کاربران به تصاویری با کنتراست غیر استاندارد (اغلب کمتر از استاندارد) عادت دارند و کنتراست استاندارد موضوع کمی غیرواقعی به نظر می‌رسد. به بیان دقیق‌تر، کالرچکر بر مبنای فضای  RGB عمل نمی‌کند، در عوض در فضای HSL تنها اشباع و فام رنگ را تغییر می‌دهد و در روشنایی رنگ تغییری ایجاد نمی‌کند تا کاربر بتواند به دلخواه آن را تغییر دهد.

باید به این نکته اشاره کرد که هرچند این ابزار از نظر تئوری رنگ‌ها را اصلاح می‌نماید، اما دقت اصلاح رنگ‌ها به عوامل مختلف بسیاری از قبیل توانایی بازنمایی رنگی منبع نوری، میزان دقت رنگی حسگر، جنس موضوع عکاسی، عمق رنگ پیکسل و… نیز بستگی دارد. درواقع، این نرم‌افزار می‌بایست با استفاده از ۱۸ رنگ و ۶ درجه‌ی خاکستری، بیش از یک‌میلیارد رنگ موجود در فضای رنگی Adobe RGB را اصلاح نماید.

در کنار این کالرچکر یک فلاش مموری ۳۲ گیگابایتی در نظر گرفته شده است.

مــزایا
مــعایب