آشنایی با پنج ترفند کاربردی در کیبورد آیفون

0 1,621

کیبورد پیش‌فرض iOS بیشترین سهم را در میان ابزارهای نگارشی این پلتفرم به خود اختصاص داده است. این کیبورد استاندارد با اینکه قابلیت خاص و ویژه‌ای را در خود جای نداده است، با این وجود یکی از بهترین گزینه‌ها در اپل استور به شمار رفته و اعتماد بسیاری از کاربران را به دست آورده است. بااین‌حال اپلیکیشن کیبورد آیفون ترفندهای ریز و درشتی دارد تا سرعت تایپ کاربر را بالاتر ببرد. بسیاری از کاربران از این ترفندها بی‌خبر هستند و ممکن است تنها به‌صورت اتفاقی به این ویژگی‌ها پی ببرند. در ادامه به معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای کیبورد آیفون خواهیم پرداخت.

با تکان دادن undo کنید

این قابلیت جالب به کاربر اجازه می‌دهد تا با تکان دادن آیفون خود، به حالت پیش بازگردید و کلمه و یا جمله‌ای را پاک کنید. کاربرانی که از این قابلیت بی‌اطلاع‌اند، آن را به‌عنوان باگی تصور می‌کنند که ناخودآگاه کلمات نوشته‌شده را پاک می‌کند. این ویژگی برای پاک کردن متن‌های طولانی بسیار کاربردی بوده و به‌راحتی با تکان‌های متوالی جملات نوشته‌شده را از بین می‌برد.

1

ایجاد اختصار برای کلمات طولانی

اگر در نوشتار خود از کلمات پیچیده و طولانی خاصی استفاده می‌کنید، با مراجعه به تنظیمات کیبورد آیفون می‌توانید نامی اختصاری برای آن کلمات در نظر بگیرید که با نوشتن نام اختصار شده، کیبورد آیفون کلمه‌ی اصلی را نمایش خواهد داد.

2

دسترسی به آدرس اینترنتی خاص با نوشتن دامنه‌ی سایت موردنظر

با ورود به Safari و استفاده از نام دامنه‌ی سایت موردنظرتان که در کیبورد آیفون جایگذاری شده، می‌توانید با سرعت بیشتری به آدرس موردنظر دسترسی داشته باشید. به‌عنوان نمونه با استفاده از کلید.com کیبورد آیفونتان درون نوار آدرس Safari می‌توانید به سایت iphonechi.com دسترسی داشته باشید.

3

شروع خودکار جملات

انسان‌ها غالباً از مکالمات پیچیده و طولانی استفاده می‌کنند و حد میان دو جمله‌ی مستقل در مکالمات چندان مشخص نیست. کیبورد iOS از نسخه‌ی 8 به بعد قابلیتی در خود جای داده تا کاربران سریع‌تر به محل آغاز جمله‌ی جدید دسترسی داشته باشند. این قابلیت که به‌طور پیش‌فرض غیرفعال است، به کاربر اجازه می‌دهد تا با انتخاب جمله‌ای خاص و دو بار تپ کردن بر روی کلید Space به‌صورت خودکار به محل آغاز جمله‌ی بعد منتقل شود.

4

نوشتن تمامی کلمه با حروف بزرگ

این قابلیت ساده اما پراستفاده از دید بسیاری از کاربران مخفی مانده و کاربران را وادار به استفاده‌ی متوالی از کلید Shift می‌کند. برای نگارش کلمه‌ای با حروف بزرگ کافی است دو بار Shift را تپ کنید تا تمامی حروف به‌صورت بزرگ نوشته شوند.

5

با استفاده از ترفندهای ذکر شده می‌توانید سریع‌تر و راحت‌تر با کیبورد پیش‌فرض آیفون تایپ کنید و لذت بیشتری را از این کیبورد قابل‌اعتماد ببرید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.