Sale

NiSi 100x150mm Nano IR Soft Graduated Neutral Density Filter – GND8 (0.9)

7,900,000 ریال

نقد و نظر مشتریان

هنوز شخصی نقد و نظر ننوشته است

نمره و نظر دهید

سفارش دهید

  • فیلتر Gradual ND با ضریب ۸ و کاهش ۳ استاپ نوردهی
  • ابعاد 100x150 میلی‌متر
  • کاهش ناحیه‌ای روشنایی تصویر
  • کاهش تدریجی غلظت فیلتر از یک لبه تا لبه دیگر
  • امکان عکس‌برداری با سرعت شاتر‌های پایین‌تر و یا با دیافراگم‌های باز در محیط‌های پرنور
  • حذف کامل امواج اینفرارد و عبور کامل نور مرئی
  • پوشش نانوی مخصوص و چندلایه
  • به همراه کیف چرمی

فیلترهای Gradual این امکان را فراهم کرده است که با خیالی راحت از منظره‌های پرکنتراست عکس گرفت و دیگر نگران نوردهی بیش‌ازحد نواحی پرنور مثل آسمان در تصاویر نبود. به‌این‌ترتیب بدون آنکه در به تصویر کشیدن نواحی تاریک تصویر خللی ایجاد شود، می‌توان نواحی پرکنتراست را با جزئیاتی بالا به ثبت رساند. در واقع همین ویژگی است که فیلتر‌های Gradual و یا تدریجی را در عکاسی منظره یک ابزار بسیار مهم و کارآمد تبدیل کرده است.

Nano IR GND8 Soft NiSi نیز یکی از همین فیلتر‌ها به شمار می‌رود و با دقت بالایی که در ساخت آن صورت گرفته است، کمترین تأثیری را بر وضوح و کیفیت تصویر نهایی نمی‌گذارد. این فیلتر که در ابعاد 100x150 میلی‌متر طراحی شده است برای اتصال آن به دهانه لنز باید از یک نگه‌دارنده مناسب استفاده شود که به صورت جداگانه به فروش می‌رسد. در صورت استفاده از فیلتر Nano IR GND8 میزان نور ورودی تا ۳ استاپ کاهش می‌یابد که برای جبران آن باید سرعت شاتر را کاهش داد و یا با دیافراگم‌های بازتر عکاسی نمود. به لطف همین امر می‌توان تصاویری با عمق میدان کم و با بوکه‌های بسیار زیبا در پس‌زمینه را در محیط‌های پرنور، به ثبت رساند.

معمولاً در عکاسی با چنین فیلتر‌هایی، زمانی که با دیافراگم‌های بسته عکاسی می‌شود، امواجاینفرارد بر عملکرد سنسور تأثیری منفی می‌گذارند و تصویر نهایی با سایه‌های قرمز رنگ به ثبت می‌رسند. به همین علت کمپانی NiSi با یک لایه محافظ سطح فیلتر‌ را به طور کامل پوشانده است تا از ورود امواج اینفرارد به کل جلوگیری شود و تصویر با وضوح و دقت رنگی بالایی به ثبت برسد. به علاوه لازم به ذکر است که جهت محافظت از لنز در مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود، یک کیف چرمی‌ در نظر گرفته شده تا فیلتر را در آن قرار داد و با اطمینان خاطری بیشتری آن را حمل نمود.

مــزایا
مــعایب