حذف قسمت‌های مختلف تصویر با الگوریتم جدید گوگل

1 1,294

شب گذشته در مراسم گردهمایی توسعه‌دهنگان گوگل، این کمپانی از دستاوردهای نرم‌افزاری نوینی رونمایی کرد که یکی از آن‌ها بیش از سایرین برای دنبال کنندگان مجله پیکسل قابل توجه خواهد بود. احتمال می‌رود در آپدیت جدید اپلیکیشن گوگل فوتو، بتوان با قابلیتی جدید به صورت خودکار اجسام و سوژه‌های ناخواسته را با دقت بالایی از تصاویر حذف کرد. آن طور که گوگل عنوان کرده است این قابلیت جدید طبق الگوریتمی خاص، سوژه‌‌ی مزاحم مورد نظر را از تصویر حذف می‌کند و قادر است با کمک پیکسل‌های مجاور، پس‌زمینه آن را بازسازی کند.

همان‌طور که در تصویر بالا نیز مشخص است، این الگوریتم به قدری قدرتمند و هوشمند است که حتی یک تکستچر یا بافت مانند فنس را نیز به طور کاملاً طبیعی حذف می‌کند و با توجه به جزییات پیرامون آن‌ها، تصویر را با دقت بالایی بازسازی کند.

البته که این قابلیت تحت عنوان Content Aware Tool در فتوشاپ چند سالی هست معرفی شده ولی این اولین بار است که قابلیت حذف عناصر مختلف در تصویر، توسط یک اپلیکیشن موبایلی ارائه می‌گردد. همچنین کار با اپلیکیشن گوگل فوتو به مراتب ساده‌تر از فتوشاپ است و همه می‌توانند آن را در گوشی همراه خود نصب کنند.

 

البته گوگل هنوز به طور رسمی اعلام نکرده است که این ویژگی را با چه امکانات دیگری و در چه زمانی منتشر خواهد کرد ولی انتظار می‌رود که تکنولوژی حذف قسمت‌های مختلف عکس در نسخه جدید اپلیکیشن گوگل فوتو ارائه شود.

1 نظر
  1. خانه NLP ایران می‌گوید

    چه خوب
    این برنامه کارو خیلی راحت میکنه

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.