آیفون ۸ پلاس بهترین دوربین گوشی‌های هوشمند دنیا را دارد!

آیفون ۸ پلاس موفق به کسب امتیاز ۹۴ از DxOMark شد

0 6,093

در بررسی انجام‌گرفته توسط DxOMark (یکی از معتبرترین سایت‌های بررسی دوربین و لنز) که نتیجه آن با تیتر “بهترین دوربین گوشی هوشمندی که تا امروز بررسی کردیم” منتشر شد دوربین آیفون ۸ پلاس با کسب امتیاز بی‌نظیر ۹۴ در صدر رده‌بندی DxOMark قرار گرفت. جالب اینجاست که رده دوم این رده‌بندی نیز در اختیارiPhone 8 قرار گرفته و گوشی هوشمند Google PIXEL که پیش‌ازاین در صدر بود، به رده سوم سقوط کرد.

iPhone 8 Plus
رده‌بندی DxOMark

جالب اینجاست که دو معیار جدید کیفیت بوکه و زوم نیز به بررسی DxOMark اضافه‌شده است که این مورد امکان ارتقاء گوشی‌های دارای دو سنسور را در این رده‌بندی بالا می‌برد. این وب‌سایت اعلام کرده نمره‌های منفی کسب‌شده توسط دوربین آیفون ۸ پلاس که مانع رسیدن آن به امتیاز ۱۰۰ شده‌اند، اشکالاتی درزمینهٔ عکاسی در نور کم و اتو فوکوس بوده که البته این به معنای کسب امتیاز بهتر در این زمینه توسط تمام گوشی‌های این رده‌بندی نیست.

در یکی از نمونه عکس‌هایی که DxOMark از سه گوشی اول این رده‌بندی در نور غیرطبیعی و کم منتشر کرده، به‌طور واضحی دوربین آیفون ۸ نسبت به ۸ پلاس عکس بهتری ثبت کرده اما بوکه‌ی آیفون ۸ پلاس بهتر است. ضمن اینکه گرچه گوگل پیکسل عکس روشن‌تری از آیفون ۸ پلاس ثبت کرده اما درزمینهٔ بوکه و جدا کردن سوژه از پس‌زمینه دچار خطا شده است!

iPhone 8
نمونه عکس iPhone 8 در نور کم و مصنوعی
iPhone 8 Plus
نمونه عکس iPhone 8 Plus در نور کم و مصنوعی که علی رغم کیفیت پایین تر نسبت به عکس گرفته شده با iPhone 8 دارای بوکه بهتری است
Google PIXEL
نمونه عکس گوگل PIXEL که گرچه روشن است اما در بوکه دچار خطا شده و سوژه به خوبی از پس‌زمینه جدا نشده

 

در عکس ثبت‌شده در نور طبیعی روز نیز آیفون ۸ پلاس عکس بهتر و دارای رنگ‌های زنده‌تری نسبت به گوگل پیکسل ثبت کرده است که این به دلیل تشخیص بهتر وایت بالانس خودکار است. ضمن اینکه سایه ها بهتر ثبت شده‌اند. گرچه تفاوت بین دوربین این دو گوشی در نور روز حقیقتاً کم است.

iPhone 8 Plus
نمونه عکس iPhone 8 Plus در نور روز
iPhone 8 Plus
نمونه عکس دوربین گوشی هوشمند گوگل PIXEL در نور روز

 

باید منتظر ماند و دید که آیا آیفون X که روی کاغذ دوربین بهتری نسبت به آیفون ۸ پلاس دارد، پس از ورود به بازار و بررسی توسط  DxOMark خواهد توانست جای آیفون آن را در این رده‌بندی بگیرد؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.