نیکون مشغول طراحی یک دوربین Mirrorless جدید است

شایعاتی از دوربین جدید نیکون

اخیرا وبلاگ‌های بسیاری خبری مبتنی بر اینکه نیکون در حال طراحی یک دوربین بدون‌آینه جدید است، منتشر کردند. تمامی این خبرها بر اساس ترجمه گفته‌های مدیر نیکون در یک مصاحبه مطبوعاتی شکل‌گرفته بود و به‌طور قطعی نمی‌شد این خبر را تائید یا تکذیب کرد. در همبن راستا سایت Dpreview با سخنگوی نیکون مصاحبه‌ای انجام داده که در ادامه می‌توانید ترجمه آن را مطالعه کنید.

سخنگوی نیکون در این رابطه می‌گوید:

در حالی که جزئیات این خبر برای ما محرمانه است اما می‌توانیم بگوییم که کمپانی بر روی یک دوربین Mirrorless جدید مشغول کار است که بر اساس آخرین تکنولوژی نیکون ساخته خواهد شد و از عملکرد اپتیکی بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

بر اساس گفته بالا می‌توان رسماً اعلام کرد که دوربینی جدید از نیکون در راه است و این خبر نشان می‌دهد نیکون با توجه به کوچک‌تر شدن سهمش از بازار دوربین‌های بدون آینه، همچنان پا پس نکشیده و قصد دارد با دوربینی قدرتمند و احتمالاً با قیمتی مناسب جایگاه خود را در بازار این دوربین‌ها پس‌ بگیرد. در مصاحبه‌ای که به زبان ژاپنی با مدیر نیکون انجام شد می‌توان جزییات بیشتری را در این زمینه به دست آورد:

در قسمت دوربین‌های سطح متوسط و سطح بالایی دوربین‌های DSLR ما مجبور به رقابت با دیگر رقبا هستیم. ما به هر قیمتی که شده باید در این زمینه در بالاترین موقعیت باشیم و سود لازم را به دست آوریم، حتی اگر آمار فروش دوربین‌هایمان کاهش یابد. در کنار این شرایط، ما در حال طراحی یک دوربین بدون آینه نیکونی هستیم که در بحث کیفیت، رقیب بسیار جدی و برتری نسبت به دوربین‌های مشابه خواهد بود. با به کارگیری بهترین تکنولوژی صنعتی در ساخت لنز در این دوربین ما رقبا را کنار خواهیم زد. از طرفی دیگر ما کمی دنبال سرگرمی و فان هم هستیم.

در مصاحبه بالا عبارت دوربین نیکونی اشاره به اعتبار و کاراکتر کمپانی نیکون دارد؛ اما چه چیزی این دوربین را متمایز خواهد کرد، آیا این دوربین فول‌فریم خواهد بود، یا نیکون مانت جدیدی را برای لنز‌های این دوربین معرفی خواهد کرد؟ این‌ها سؤالاتی هستند که جوابشان تنها با گذر زمان مشخص خواهد شد. ولی چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که نیکون با یک دوربین بدون آینه و با ویژگی‌ای منحصر به فرد، علاقه‌مندان به خود را غافلگیر خواهد کرد.

1 نظر
  1. وهاب می‌گوید

    امیدوارم جوری باشه که مجبور نشم سوویچ کنم روی xt های فوجی 🙂

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.