Sale

NiSi 150x170mm Nano IR Hard Graduated Neutral Density Filter – ND8 (0.9)

11,500,000 ریال

نقد و نظر مشتریان

هنوز شخصی نقد و نظر ننوشته است

نمره و نظر دهید

سفارش دهید

  • فیلتر Gradual ND با ضریب ۸ و کاهش ۳ استاپ نوردهی
  • ابعاد 150x170 میلی‌متر
  • کاهش ناحیه‌ای روشنایی تصویر
  • غلظت صفر در یک لبه و غلظت با ضریب ۸ در لبه دیگر فیلتر
  • امکان عکس‌برداری با سرعت شاتر‌های پایین‌تر و یا با دیافراگم‌های باز در محیط‌های پرنور
  • حذف کامل امواج مادون‌قرمز و عبور کامل نور مرئی
  • پوشش نانوی مخصوص و چندلایه
  • به همراه کیف چرمی

فیلترهای Gradual این امکان را فراهم کرده است که با خیالی راحت از منظره‌های پرکنتراست عکس گرفت و دیگر نگران نوردهی بیش‌ازحد نواحی پرنور مثل آسمان در تصاویر نبود. به‌این‌ترتیب بدون آنکه در به تصویر کشیدن نواحی تاریک تصویر خللی ایجاد شود، می‌توان نواحی پرکنتراست را با جزئیاتی بالا به ثبت رساند. در واقع همین ویژگی است که فیلتر‌های Gradual را در عکاسی منظره یک ابزار بسیار مهم و کارآمد تبدیل کرده است.

Nano IR HND8 Soft نیز یکی از همین فیلتر‌ها به شمار می‌رود و با دقت بالایی که در ساخت آن صورت گرفته است، کمترین تأثیری را بر وضوح و کیفیت تصویر نهایی نمی‌گذارد. این فیلتر که در ابعاد 150x170 میلی‌متر طراحی شده است و برای اتصال آن به دهانه لنز باید از یک نگه‌دارنده (هولدر) مناسب استفاده شود که به طور جداگانه به فروش می‌رسد. در صورت استفاده از فیلتر Nano IR GND8 میزان نور ورودی تا ۳ استاپ کاهش می‌یابد که برای جبران آن باید سرعت شاتر را کاهش داد و یا با دیافراگم‌های بازتر عکاسی نمود. به لطف همین امر می‌توان تصاویری با عمق میدان کم و با بوکه‌های بسیار زیبا در پس‌زمینه را در محیط‌های پرنور، به ثبت رساند.

معمولاً در عکاسی با چنین فیلتر‌هایی، زمانی که با دیافراگم‌های بسته عکاسی می‌شود، امواج مادون‌قرمز بر عملکرد سنسور تأثیری منفی می‌گذارند و تصویر نهایی با سایه‌های قرمز رنگ به ثبت می‌رسند. به همین علت کمپانی NiSi با یک لایه محافظ سطح فیلتر‌ را به طور کامل پوشانده است تا از ورود امواج مادون‌قرمز به کل جلوگیری شود و تصویر با وضوح و دقت رنگی بالایی به ثبت برسد. به علاوه لازم به ذکر است که جهت محافظت از لنز در مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود، یک کیف چرمی‌ در نظر گرفته شده است تا فیلتر را در آن قرار داد و با اطمینان خاطری بیشتری آن را حمل نمود.

مــزایا
مــعایب