تخفیف ها

PocketWizard FlexTT5 for Nikon

نقد و نظر مشتریان

هنوز شخصی نقد و نظر ننوشته است

نمره و نظر دهید

اشتراک این محصول در تلگرام تلگرام اشتراک این محصول در فیسبوک فیسبوک ارسال به دوست

بخرید و 10,500 ریال تخفیف در خرید بعدی بگیرید !

يك سيستم راديويي با كاربردهاي وسيع (فرکانس اروپایی)

340.00 - 354.00 MHz, US FCC / IC Frequency

433.42 - 434.42 MHz, CE Frequency

 

اين فرستنده و گيرنده، كه داراي نرم‌افزار ControlTL است و روي كفشك دوربين نصب مي‌شود، مكملي عالي براي سيستم‌هاي فلاش CLS/i-TTL نیکون محسوب مي‌شود. اين مدل قابليت‌هاي سيستم‌هاي بي‌سيم كانن را فراتر از فناوري‌هاي موج‌هاي فروسرخ تقويت مي‌كند. هنگامي كه اين فرستنده و گيرنده با يك فرستنده‌ي MiniTT1 يا يك فرستنده و گيرنده‌ي ديگر FlexTT5 جفت شود، كاربران مي‌توانند از امكانات بي‌نظير جديدي براي سيستم‌هاي بي‌سيم فلاش استفاده نمايند. اين مدل يك فرستنده و گيرنده‌ي عالي براي تريگركردن دستي است و با تمام كانال‌هاي MultiMAX و بسياري از امكانات پيشرفته‌ي آن سازگاري دارد.

ويدئو: مقدمه‌اي بر ControlTL، فرستنده‌ي MiniTT1، و فرستنده و گيرنده‌ي FlexTT5 – مارك والاس (Mark Wallace)، عكاس، در اين ويدئو شما را با مباني كاركرد اين محصولات آشنا مي‌كند. (به زبان انگليسي)

 

طراحي ساده‌ي اين محصول باعث مي‌شود تا بتوان آن را روي اتصال كفشكي دوربين نصب كرد و هم‌چنين بتون يك فلاش را روي آن قرار داد. به‌راحتي مي‌توان يك فلاش يا واحد كنترلي (فرستنده) را روي FlexTT5 نصب كرد و مي‌توان بعد از آن از تمام كنترل‌ها و تنظيمات فلاش معمول استفاده نمود. اين سيستم تغييرات ISO، سرعت شاتر و ديافراگم كاربر را دنبال مي‌كند و بر اساس آن‌ها تنظيمات نوردهي را تنظيم مي‌نمايد. كاربر مي‌تواند همانند حالت‌هاي عادي عكاسي، تنظيمات جبران نوردهي فلاش (FEC) را روي دوربين يا فلاش تغيير دهد، و اين تنظيمات بدون ديركرد به سيستم FlexTT5 منتقل مي‌شوند.

 

محصول FlexTT5 دو تنظيم كانال دارد: C1 و C2. هركدام از اين كانال‌ها را مي‌توان براي عكاسي TTL تا ٢٠ كانال ControlTL*، يا براي عكاسي با فلاش با تنظيمات دستي تا ٣٢ كانال استاندارد**، برنامه‌ريزي كرد. اين فرستنده و گيرنده هم‌چنين سه كليد انتخاب‌گر زون براي استفاده‌ي آسان به‌همراه زون‌ها و نسبت‌هاي كانن دارد.

* - ٢٠ كانال ControlTL براي راديوهاي FC/IC 344MHz و ٣ كانال ControlTL براي راديوهاي CE 433MHz

** - ٣٢ كانال استاندارد براي راديوهاي FCC/IC 344MHz و ٣٥ كانال استاندارد براي راديوهاي CE 433MHz

 

تكنولوژي Hyper-Sync «پاكت‌ويزارد» كه در محصول FlexTT5 وجود دارد به كاربر اجازه مي‌دهد تا از سرعت‌هاي هم‌زمان‌سازي‌اي فراتر از سيستم X-Sync دوربين، و تا ٨٠٠٠/١ثانيه (با استفاده از برخي تركيب‌هاي دوربين/نور) استفاده نمايد. اين قابليت به كاربران امكانات بسياري ارائه مي‌كند. با استفاده از نسخه‌ي ٦ نرم‌افزار داخلي (Firmware) ControlTL، سيستم Hyper-Sync به صورت خودكار فعال مي‌شود و زمان‌بندي Hyper-Sync در دو جاي مختلف، روي فرستنده و راديوي گيرنده‌ي ControlTL، تنظيم مي‌شود. فرستنده‌ي جداگانه يا متصل‌به‌دوربين MiniTT1 يا FlexTT5 به صورت خودكار سيستم Hyper-Sync را براي جبران تغييرات صورت گرفته به سرعت شاتر تنظيم مي‌كند. براي اطلاعات بيش‌تر به اين مقاله رجوع كنيد.

 

كاربران هم‌چنين مي‌توانند از سيستم هم‌زمان‌سازي FP يا High-Speed دوربين براي استفاده از فلاش‌هاي كفشكي نیکون (Speedlite) به‌آساني و با اطمينان استفاده نمايند. كاربران از اين طريق مي‌توانند هر سرعت شاتر يا ديافراگمي را، بدون توجه به محلي كه فلاش را قرار داده‌اند، استفاده نمايند.

 

ويدئو: مارك والاس در مورد سيستم بهينه‌سازي‌شده‌ي هم‌زمان‌سازي High-Speed توضيح مي‌دهد (به زبان انگليسي)

 

يك نرم‌افزار، كه كاربران مي‌توانند آن‌را از طريق اين لينك دانلود كنند، اجازه‌ي اتصال فرستنده و گيرنده‌ي FlexTT5 از طريق درگاه USB را مي‌دهد. اين دانلود به كاربران اجازه مي‌دهد تا از اين طريق تنظيمات كانال‌ها را تغيير دهند، زمان‌بندي Hyper-Sync را تنظيم كنند، تايمرهاي حالت Sleep را تغيير دهند، و يا آخرين نسخه‌هاي نرم‌افزار داخلي (Firmware) محصول را به‌روز‌رساني نمايند.

 

اين محصول داراي فناوري حسگر خودكار فرستنده و گيرنده (Auto-Sensing) است كه اجازه مي‌دهد تا حالت آن را، براي سهولت استفاده، از فرستنده به گيرنده و بالعكس تغيير داد. هرگاه كه اين محصول به كفشك دوربين متصل شود به صورت خودكار به حالت فرستنده مي‌رود. حالت تقويت (رله) خودكار (Auto-Relay) اين محصول به كاربر اجازه مي‌دهد تا يك دوربين را، به صورت هم‌زمان با يك فلاش، از راه دور تريگر كند. در اين حالت كاربر مي‌تواند دوربين را در جايي قرار دهد كه خود نمي‌تواند در آن‌جا حضور داشته باشد و از سيستم كنترل از راه دور نور TTL يا غير-TTL استفاده نمايند.

 

فناوري‌هاي محصول FlexTT5: روي تصاوير زير كليك كنيد تا اطلاعات بيش‌تري در مورد آن‌ها كسب نماييد (به زبان انگليسي). هم‌چنين مي‌توانيد براي اطلاعات درباره‌ي كليات اين فناوري‌ها به اين مقاله رجوع كنيد.

توجه: راديوهاي FCC/IC 340-354MHz «پاكت‌ويزارد» در آمريكا و كانادا موجود هستند. راديوهاي CE 433.42-434.42MHz «پاكت ويزارد» در باقي كشورها موجود هستند. براي مشاهده‌ي ليست فركانس‌هاي مورد استفاده در هر كشور به اين صفحه رجوع كنيد.

 

                 

 

 

راهنماي كوتاه، فايل‌هاي راهنما، و دفترچه‌ي راهنماي ويكي

١. راهنماي كوتاه FlexTT5 را می توانید از بخش دانلود همین صفحه دریافت کنید (به زبان انگليسي)

(براي زبان‌هاي ديگر به اين لينك رجوع كنيد. لازم به ذكر است كه اين مطالب به زبان فارسي موجود نيستند.)

٢. آخرين نسخه‌ي نرم‌افزار PocketWizard Utility را دانلود كنيد و مطالب راهنما را مطالعه نماييد. اين نرم‌افزار از بخش دانلود همین صفحه و یا اين لينك قابل دانلود است.

٣. از طريق اين لينك به ويكي «پاكت‌ويزارد» رجوع كنيد.

 

مــزایا
مــعایب