آموزش راه‌اندازی و استفاده از سرویس پیام‌رسان iMessage

0 695

iMessage یک اپ پیامرسان است که به شما اجازه میدهد پیغامهایی مانند SMS، MMS و سایر پیامهای چندرسانه ای را ارسال کنید. البته این سرویس تنها برای دیوایس های ساخت اپل مانند آیپد، آیفون، آیپاد تاچ و مک قابل استفاده است. همچنین از مزایای جالب توجه این اپ این است که تنها با شماره ی تلفن کار نمیکند، بلکه میتوانید ایمیل خود را در آن وارد کنید و دوستانتان را نیز از طریق آدرس ایمیل جستجو کنید.

البته متأسفانه در کشور ما نمیتوان به این اپ شماره تلفن را اختصاص داد، همچنین توجه داشته باشید که برای استفاده از iMessage باید حتماً Apple ID نیز داشته باشید.

روش فعالسازی iMessage به شرح زیر است:

  1. وارد Settings شوید
  2. گزینه ی Messages را لمس کنید
  3. در این قسمت iMessage را روشن کنید

پس از انجام این مراحل با این پیغام مواجه خواهید شد: Your Carrier may charge for SMS

با توجه به غیرفعال بودن سرویس SMS و شماره تلفن برای ایران گزینه ی Cancel را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه ی OK مبلغ 150 تومان از حساب شما کسر خواهد شد.

اگر قبلاً Apple ID و پسورد خود را وارد نکرده اید در این مرحله میتوانید آن را وارد کنید.

برای اینکه مخاطب شما از زمان خوانده شدن یک پیام توسط شما مطلع شود باید در قسمت Messages گزینه ی Read Receipts را روشن کنید.

اگر گزینه ی Send as SMS را روشن کنید، در صورت قطع بودن یا عدم دسترسی به اینترنت پیغام مانند یک SMS معمولی و توسط سیم کارت ارسال خواهد شد.

برای یافتن دوستان و آشنایان میتوانید ایمیل آنها را جستجو کنید و دیگران نیز میتوانند با جستجوی ایمیل، شما را پیدا کنند. به همین دلیل ممکن است بخواهید بیش از یک ایمیل را در اپ قرار دهید. به این ترتیب افراد میتوانند با ایمیل های مختلف شما را پیدا کنند.

برای این کار در قسمت Messages به قسمت Send& Receive مراجعه کنید و سپس گزینه ی Add Another Email را انتخاب نمایید. پس از اضافه کردن ایمیل دکمه ی Return را بر روی کیبورد لمس کنید.

 

مشاهده این مطلب در مجله آیفونچی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.