اپل واچ سری 4 به صفحه نمایش همیشه روشن مجهز خواهد بود

0 1,648

بعد از یک ماه حدس و گمان کمپانی اپل به صورت رسمی دعوتنامه های خود را برای رویداد سالیانه 12 سپتامبر ارسال کرد. با توجه به اخبار و شایعات، رونمایی از iPhone XS، و حتی iPhone XS Plus قطعی است. اپل واچ سری 4 نیز جزو این محصولات خواهد بود که با تغییرات بزرگی همراه است.

احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در این رویداد بزرگ کوپرتینوها، اپل واچ سری 4 را نیز نمایش دهند. اما Apple Watch 4 قرار است با شگفتی جدیدی همراه شود.

به تازگی اپل پتنت جدیدی را در مورد صفحه نمایش اپل واچ به ثبت رسانده است. همانطور که می دانید چک کردن زمان برروی اپل واچ نیازی به لمس صفحه و زدن دکمه ای برای روشن شدن آن ندارد. تنها کافی است مچ دست خود را کمی بچرخانید تا صفحه نمایش آن روشن شود.

اپل پتنت جدید را به درخواست بسیاری از کاربران این گدجت پوشیدنی به ثبت رسانده است. تغییرات جدید بدین صورت خواهد بود که اپل واچ های سری 4 مجهز به  صفحه نمایش همیشه روشن خواهد بود.

اپل واچ سری 4
اپل واچ سری 4

روشن ماندن همیشگی صفحه نمایش های اولد، باعث سوختگی پیکسل های آن خواهد شد. اپل نیز برای حل این مشکل از تنظیم روشنایی و رنگ های نواحی خاصی از صفحه استفاده کرده است.

در این روش دستگاه به‌ صورت اتوماتیک با تنظیم هر پیکسل جلوی وقوع پدیده‌ی Burn-in  را می گیرد. پدیده Burn-in به علت ثابت ماندن تصویر در صفحه نمایش های اولد به وجود می آید. در طی این اتفاق تصویری کمرنگ از پس زمینه برروی صفحه نمایش دیده می شود. این مشکل در صفحه نمایش گوشی های هوشمند نیز وجود دارد. شرکت های سازنده گوشی های هوشمند، این مشکل را با حرکت تصاویر در نقاط مختلف صفحه نمایش حل کرده اند. اما اجرای این روش در صفحه نمایش کوچک اپل واچ امکان پذیر نیست. مشکل دیگری که اپل در حال با آن روبرو خواهد بود؛ مصرف بسیار زیاد باتری اپل واچ در حالت صفحه نمایش همیشه روشن است.

تنها چند روز دیگر تا رویداد 21 سپتامبر باقی مانده، باید دید تا آن روز چه اخباری در مورد محصولات جدید این شرکت به منتشر خواهد شد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.