هزینه ساخت iPhone XS Max تخمین زده شد

به تازگی وب سایت  TechInsights تخمینی از ارزش قطعات به کار رفته در iPhone XS Max منتشر کرده است ...

0 2,240

آیفون ایکس اس مکس شرکت اپل با قیمت پایه 1099 دلار برای حافظه 64 گیگ و 1499 دلار برای حافظه 512 گیگابایت راهی بازار شده است. بی شک iPhone XS Max گرانقیمتترین اسمارت فون اپل تا به امروز بوده است. به تازگی وب سایت  TechInsights تخمینی از ارزش قطعات به کار رفته در آیفون جدید منتشر کرده است.

iPhone XS Max
iPhone XS Max

در مجموع، ارزش مدل 256 گیگ آیفون ایکس اس مکس که محبوبترین مدل این خانواده نیز بوده، 443 دلار تخمین زده شده است. این مبلغ 50 دلار از آیفون ایکس 64 گیگابایتی که در سال پیش عرضه شده، گرانتر است. جزئیات قیمت گذاری قطعات بدین شکل است که پنل صفحه نمایش 6.5 اینچی، با ارزش 80.50 دلار گرانترین قطعه به کار رفته است. در رتبه بعدی پردازشگر پرقدرت این سری از اسمارت فون ها است. قیمت چیپ Apple A12 Bionic، 72 دلار است. حافظه داخلی و همچنین بدنه خارجی آن به ترتیب با 64 و 58 دلار قیمت گذاری در رتبه های بعدی هستند. دوربین ارتقا یافته آیفون جدید افزایش چشم گیری نسبت به مدل iPhone X قبلی پیدا نکرده است و 44 دلار قیمت دارد.

iPhone XS Max
iPhone XS Max

 

 

برای رسیدن به قیمت تعیین شده برای مدل محبوب این خانواده، 1299 دلار، باید هزینه تحقیق توسعه را به قیمت قطعات اضافه کرد.به این هزینه ها می بایست مبالغی را برای توسعه سیستم عامل جدید نیز اضافه کرد. لازم به ذکر است، هزینه زیادی بابت مونتاژ قطعات، توزیع، هزینه نیروی انسانی و همچنین تبلیغات گسترده نیز صرف می شود و باید آن ها نیز محاسبه شود.باید در نظر داشت سود حاصل از فروش آیفون های جدید در بازار فعلی اسمارت فون ها برای شرکت تریلیون دلاری اپل نباید کمتر از 5 درصد باشد. بنابراین با محاسبه دقیق تر به مبلغ اصلی این گوشی بسیار نزدیک خواهیم شد.

در آخر باید این را نیز در نطر داشت مه با توجه به اخبار منتشر شده، اپل از فروش آیفون های 512 گیگابایتی سود بیشتری کسب خواهد کرد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.