واقعیت یا دروغ: 6 حقیقت افزایش عمر باتری آی‌پد و آیفون

0 1,459

آی‌پد و آیفون از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی محسوب می‌شوند. با استفاده از این دیوایس‌ها می‌توانید مسیر خود را بیابید، رستوران‌ها و مکان‌های دیدنی را جستجو کنید، عکاسی و فیلم‌برداری کنید، فیلم ببینید، موسیقی گوش کنید و… ولی چه اتفاقی می‌افتد وقتی این همراهان مفید باتری نداشته باشند و نتوانید هیچ جایی هم برای شارژ مجدد پیدا کنید؟ استرس تمام شدن باتری در جامعه‌ی امروزی یک حس فراگیر است و این روزها می‌توان در فضای مجازی پیشنهادات و توصیه‌های مختلفی را برای افزایش عمر باتری پیدا کرد. ولی ما می‌خواهیم بدانیم کدام‌ها واقعی و کدام‌ها نادرست هستند.
در اینجا 6 توصیه که زیاد در جوامع مجازی به آن‌ها برخورد کرده‌ایم را مورد بررسی قرار داده‌ایم و برای این‌که مطالعه‌ی مطلب راحت‌تر شود در کنار هر توصیه کلمات درست و نادرست ذکر شده‌اند تا بتوانید به‌سرعت توصیه‌های مفید را بیابید.

  1. روشنایی صفحه‌نمایش بر روی عمر باتری تأثیر می‌گذارد (درست)

 این توصیه واقعاً نیازی به توضیح ندارد، ولی برای یادآوری آن را ذکر کرده‌ایم. اگر آیفون 5 را در حالت Airplane قرار داده و صفحه‌نمایش را بر روی حداکثر روشنایی تنظیم کنید، پخش یک ویدیوی 720P می‌تواند در کمتر از 7 ساعت باتری آن را خالی کند ولی دیدن همین ویدیو با روشنایی 50 درصد عمر باتری را نزدیک به 4 ساعت افزایش می‌دهد.

  1. AirPlay Streaming به تلویزیون باتری را به‌سرعت تخلیه می‌کند (نادرست)

درحالی‌که انجام هر فعالیتی از باتری گوشی کم می‌کند، استفاده از AirPlay برای تماشای ویدیو بر روی تلویزیون تأثیر بسیار کمی بر روی باتری خواهد داشت و یکی از بهترین روش‌ها برای تماشای ویدیوهای روی حافظه‌ی گوشی است. در تست سایت MacWorld پس از 13 ساعت و 45 دقیقه پخش ویدیو با استفاده از AirPlay، آیفون همچنان 82 درصد شارژ داشت! البته برعکس این موضوع صادق نیست، اگر با استفاده از iTunes ویدیوهای روی مک‌بوک را در آی‌پد یا آیفون مشاهده کنید باتری به‌سرعت تخلیه می‌شود، زیرا دارید از صفحه‌نمایش گوشی و تبلت استفاده می‌کنید.

  1. خاموش کردن اکولایزر هنگام گوشی دادن به موسیقی عمر باتری را افزایش می‌دهد (نادرست)

 این توصیه حتی بر روی سایت اپل و در برخی از اپ‌های مدیریت باتری هم دیده می‌شود، ولی آزمایش‌های عملی تفاوتی را نشان نداده‌اند. اگر هم فرقی وجود داشته باشد به‌قدری کوچک است که در طول یک روز تفاوت معناداری را ایجاد نخواهد کرد.

  1. استفاده از کیس‌های باتری‌دار عمر باتری را افزایش می‌دهد (درست)

واقعاً نیازی به توضیح نیست: اگر از کیسی که باتری دارد استفاده کنید عمر باتری افزایش می‌یابد. سازندگانی مانند اپل باید محصول را به‌گونه‌ای بسازند که به‌طور تقریبی نیازهای بیشتر مشتریان را پوشش دهد. استفاده از باتری بزرگ‌تر می‌تواند موجب بزرگ‌تر شدن ابعاد و بالا رفتن وزن شود، به همین دلیل اپل از باتری‌ای استفاده کرده که بهینه‌ترین بالانس را بین عمر باتری و ابعاد گوشی ایجاد می‌کند. ولی اگر برای شما عمر باتری از اهمیت بیشتری برخوردار است می‌توانید با خرید یک کیس باتری‌دار شارژ بیشتری را در اختیار داشته باشید، هرچند که به قیمت افزایش وزن و ابعاد گوشی تمام خواهد شد.

  1. استفاده از رهیاب و نقشه شارژ را به‌سرعت کم می‌کند (درست)

سیستم رهیاب گوشی از سنسور جی‌پی‌اس برای مکان‌یابی استفاده می‌کند و جی‌پی‌اس یکی از پرمصرف‌ترین سنسورهای موجود در گوشی به‌حساب می‌آید. به‌خصوص اگر مسیر شما شامل تونل‌ها، کوچه‌های باریک و مسیرهای کوهستانی باشد سیگنال جی‌پی‌اس با قطعی زیادی مواجه خواهد شد و گوشی تلاشی مضاعف را برای مکان‌یابی به خرج می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود در صورت نیاز به عمر باتری بیشتر از سرویس‌های رهیاب دوری کنید یا یک پاوربانک یا شارژر فندکی همراه داشته باشید.

  1. حالت Airplane عمر باتری را افزایش می‌دهد (درست)

 این حالت نه‌تنها برای استفاده از گوشی در هواپیما ضروری است، بلکه می‌تواند در زمان‌هایی که به کمی شارژ بیشتر نیاز دارید نیز کاربردی باشد. البته وقتی Airplane Mode را روشن می‌کنید سرویس مکان‌یاب، وای‌فای، بلوتوث و اتصال به شبکه قطع می‌شوند، بنابراین استفاده از این حالت تنها در مواقعی که کمی باتری بیشتر برایتان ضروری است توصیه می‌شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.