مشخصات فاش شده از دوربین کانن Canon EOS R5c

0 225

همانطور که پیش‌تر در مارچ ۲۰۲۱ اعلام شد، دوربین جدید کانن Canon EOS R5c نسخه بهبود یافته دوربین پرطرفدار R5 است که به طور خاص برای فیلمبرداران طراحی شده است. سیستم خنک‌کننده جدید این دوربین مشکلات داغ شدن بیش از حد دوربین کانن Canon EOS R5 را برطرف خواهد کرد تا رقیبی شایسته برای Nikon Z9 با فیلمبرداری ۱۲۵ دقیقه‌ای 8K30p باشد.

دوربین کانن R5c قابلیت فیلمبرداری نامحدود 8K بدون مشکل داغ شدن دارد

بر اساس آخرین مشخصاتی که از Canon Rumors درز کرده، بدنه دوربین Canon EOS R5c کمی بزرگتر از نسخه اصلی است و نمایشگر کمی عقب‌تر قرار گرفته تا فضای کافی برای سیستم خنک‌کننده وجود داشته باشد. قسمت کفشک دوربین نیز از نوع ۲۱ پین چندکاربری است که امکان تأمین انرژی و اتصال برخی تجهیزات مانند میکروفون‌ها را فراهم می‌کند.

 

دوربین جدید کانن مدل Canon EOS R5c

 

البته ممکن است این شایعات دقیق نباشند و باید تا سال ۲۰۲۲ برای معرفی رسمی این دوربین صبر کرد. طبق آخرین شایعات مطرح شده، کانن Canon EOS R5c در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی با یک سیستم فعال خنک‌کننده، فوکوس سینمایی، پروفایل رنگی Canon Log 2 و پورت سایز کامل HDMI عرضه خواهد شد. البته مشخصات پایه این دوربین مانند حسگر ۴۵ مگاپیکسلی و خروجی ویدئو 8K ثابت و مشابه با Canon EOS R5 خواهد بود.

دوربین کانن R5 به دلیل ضعف در انتقال حرارت ایجاد شده ناشی از فیلمبرداری 8K، خطای بالا را نشان می‌داد. به علاوه پشتیبانی از C-Log 1 جذابیت کمی برای فیلمبرداران داشت. انتظار می‌رود سیستم خنک‌کننده فعال به کار رفته در کانن R5c و پشتیبانی از پروفایل‌های C-Log 2 یا حتی C-Log 3 طرفداران فیلمبرداری حرفه‌ای با این دوربین‌ها را راضی کند.

منبع : digitalcameraworld

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.