فیلتر برای دوربین‌های GoPro

0 1,449

بدون شک دوربین‌های GoPro با داشتن اندازه‌ی کوچک، کیفیت ساخت عالی و توانایی خارق‌العاده در تصویربرداری، عرصه‌ی عکس‌برداری اکشن را دگرگون ساخته است. همچنین سیاست‌های بازاریابی عالی این شرکت باعث شده است تا این دوربین هرروز بیش از گذشته محبوب باشد. بااین‌وجود، این دوربین‌ها نیز دارای محدودیت‌های بالقوه‌ای هستند. کنترل بر روی نوردهی یکی از مهم‌ترین این محدودیت‌ها است.

در پاسخ به محبوبیت روزافزون این دوربین و پشت‌سرگذاشتن محدودیت‌ها، شرکت Lee Filters که درزمینه‌ی تولید فیلتر برای دوربین‌های DSLR فعال است، پا پیش گذاشته و اقدام به تولید فیلترهای ND، پولاریزه، و اصلاح رنگی برای دوربین‌های +Hero3 و GoPro Hero3 کرده است.

system-bug-fly-02-620x201

این فیلترها که دارای کیفیتی برابر با فیلترهای ارائه‌شده برای دوربین‌های DSLR هستند، در دو کیت ارائه می‌شوند. کیت اول برای تصویربرداری در خشکی بوده و دارای دو نوع فیلتر است: یک فیلتر ND تدریجی با قابلیت کاهش نور به میزان 3 استاپ و  یک فیلتر پولاریزه برای دفع انعکاس از سطوح غیرفلزی و افزایش کنتراست آسمان. اگر اهل اسکی، موج‌سواری و کوه‌نوردی هستید، این نوع فیلترها حال و هوایی کاملاً متفاوت به تصاویر شما می‌بخشند.

کیت فیلتر Lee Filters برای تصویربرداری بر روی خشکی

کیت دوم برای تصویربرداری در زیرآب بوده و مجهز به دو فیلتر برای اصلاح ته‌رنگ نور برای آبی آب و سبزی آب است. برای آب‌های گرمسیری از فیلتر آبی و در آب‌های دریا و استخر از فیلتر سبز استفاده می‌شود تا ته رنگ ذاتی موجود در این محیط را خنثی کنند.

کیت فیلتر Lee Filters برای تصویربرداری در زیرآب

این فیلترها مربعی بوده و اندازه آن‌ها 31*36 میلیمتر است. در هر کیت قابی برای نصب فیلتر در برابر لنز دوربین وجود دارد. این فیلترها و قاب همراه آن‌ها قاب آن‌قدر سبک و کم‌حجم هستند که از چابکی و کوچکی دوربین شما نمی‌کاهند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.