بازترین لنز‌دنیا با دیافراگم f/1.4

0 2,143

شرکت Sigma لنز واید پرایم جدید 20mm f/1.4 Art را معرفی کرد. این لنز مخصوص دوربین‌های فول‌فریم کانن و نیکون ساخته شده و وایدترین لنز فول‌فریم جهان با دیافراگم f/1.4 است. به گفته سیگما این لنز اختصاصاً برای دوربین‌های DSLR دارای رزولوشن‌های خیلی بالا طراحی شده تا به افزایش پتانسیل بالای این دوربین‌ها برای ثبت تصاویر با کیفیت کمک کند. دیافراگم f/1.4 در این لنز، آن را به یک لنز فوق‌العاده برای عکاسی در محیط‌های داخلی و کم‌نور بدل می‌کند.

 

این لنز هم یکی دیگر از لنز‌های خانواده ART شرکت سیگما است که طراحی پیچیده عدسی‌ها را با بدنه‌ای باکیفیت و مقاوم ترکیب می‌کند. در این لنز 15 عدسی در 11 گروه مختلف قرار گرفته‌اند که شامل دو عدسی FLD، پنج عدسی SLD یا Special Low Dispersion و دو عدسی Aspherical می‌شوند. این ترکیب پیشرفته از عدسی‌ها باعث به حداقل رسیدن اعوجاج در این دیافراگم باز و همچنین کنترل انواع بازتاب‌های داخلی و پراکندگی رنگی در لنز می‌شود.

 

sigma_20mm_f_1_4_art_lens_1444971047000_1191178

برای حذف بازتاب سطحی از روی لنز نیز یک پوشش چندلایه مخصوص، روی دهانه عدسی جلویی را پوشانده است تا کنتراست تصویر و دقت رنگی را افزایش دهد.

در این لنز از یک موتور بسیار پرسرعت Hyper Sonic نیز استفاده شده است که فوکوسی بسیار نرم و بی‌صدا را فراهم می‌کند. علاوه بر امکان فوکوس خودکار سریع، یک رینگ فوکوس دستی، به‌طور پیوسته در دسترس است تا در هر زمان که نیاز به فوکوس دستی باشد، بدون نیاز به تغییر وضعیت دکمه فوکوس روی لنز، تا فاصله ماکرو 27 سانتی‌متر از فوکوس دستی هم استفاده کرد.

این لنز هم مانند اغلب لنز‌های سری Art، امکان نصب روی داک مخصوص Sigma را دارد. با نصب لنز روی این داک، می‌توان تنظیمات مختلف و پارامتر‌های فوکوس لنز را عیب‌یابی و تصحیح کرد و همچنین برای به روز‌رسانی نرم‌افزار داخلی لنز از آن بهره برد.

این لنز از ماه آینده برای مانت  Canon EF، Niko F و Sigma SA با قیمت 900 دلار عرضه می‌شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.