سونی FS700R بازتعریف حد و مرزها

0 1,816

دوربین سونی NEX-FS700U آمده بود تا تصویربردارانی که محدودیت‌ها را بی معنا میدانند یاری کند . و اکنون سونی FS700R ترکیبی‌ست از تمام قابلیتها FS700U به علاوه خروجی 2K/4K غیرفشرده RAW با قیمتی مناسب . دوربین FS700R قابلیت تصویربرداری فوق آهسته در ابعاد Full HD و 2K RAW تا 240 فریم برثانیه  را در اختیار شما قرار میدهد . دوربینی که با بهره گیری از سنسور سوپر 35 4K برای ضبط تصویر با ابعاد HD تا 4K و یا  2Kغیرفشرده RAW و تسلط کامل بر تصویر به کمک بهبود دهنده هایی همچون فیلترهای ND و S-log 2 Gamma آمده تا مرزهای محدودیتها را بشکند .

اگر برای بازتعریف مرزها آماده اید ، این دوربین هم آماده ی همراهی شماست.

تجربه 4K با سونی

f65-4k-universe

همانند HD در یک دهه پیش ، امروز 4K استاندارد جدید در حال ظهور است و سونی مدعی ایفای نقش محوری در ایجاد این تغییر است . K  یعنی 1024  پیکسل در ضلع افقی تصویر و 4K یعنی تصویری با طول 4096 پیکسل در عرض 2160 پیکسل است . امروز 4K یک استاندارد قدرتمند است . استانداردی که به تلوزیونهای خانگی ، دوربینهای خانگی و حتی گوشی های تلفن همراه هم راه پیدا کرده .

همانطور که میبینید HD در زمان خود یک تغییر بزرگ محسوب میشد و امروز هم 4K در حالی ایجاد یک تغییر بزرگ است .

 

قابلیت تصویربرداری RAW

یکی از قابلیت های ضروری دوربینهای “حرفه ای” قدرت ضبط هرچه بیشتر جزئیات مربوط به نور و سایه از طریق سنسور میباشد، این یعنی حفظ جزئیات هر پیکسل برای امکان بهره‌برداری کامل در مرحله پس از تولید . مفهمومی که در پس استفاده از فرمت RAW نهفته است.

fs700r-RAW-possibilities

دوربین FS700R هم بعنوان یک دوربین حرفه ای ، از خروجی RAW با دقت 12-bit و در ابعاد 4K پشتیبانی می‌کند ، این یعنی قابلیت ثبت ریزترین جزئیات و ظریف‌ترین حرکاتی که پیش روی سنسور رخ میدهد . شما میتوانید از این دوربین در کنار رابط HXR-IFR5 سونی و رکوردر  AXS-R5و یا انتخاب مدل همراه با Odyssey 7Q از Convergent Design® که از یک مانیتور OLED و تنظیمات گسترده بهره میبرد ، استفاده کنید . رکوردر   Odyssey 7Qهمراه با مدلهای FS700RH/7QPAC (با لنز) و FS700R/7QPAC (بدون لنز) عرضه نیز عرضه شده .

 

ضبط در ابعاد 2K/4K با انتخاب AXS-R5/HRX-IFR5

دوربین NEX-FS700R از طریق کابل تکی 3G-SDI تصویر 4K RAW را به دستگاه HXR-IFR5 منتقل میکند . که این دستگاه نیز قابلیت چفت شدن به حافظه AXS-R5 را داراست  . هریک از این دستگاهها بصورت جداگانه قابل تهیه است .

fs700r-HXR-IFR5

رکوردر 4K RAW سونی HXR-IFR5 (چپ) متصل حافظه AXS-R5 (وسط) و باتری BP-FL75

 

ضبط در ابعاد 2K/4K بوسیله Odyssey 7Q

FS700RH

دوربین FS700R با مانیتور- رکوردر Odyssey 7Q محصول Convergent Design® در هماهنگی کامل باشد .  ترکیب این دوربین و Odyssey 7Q امکانات فوق العاده جذابی را در اختیار کاربر قرار میدهد . این محصول علاوه بر قابلیت ضبط تصاویر دارای یک مانیتور OLED مناسب برای قاب بندی ، نمایش تصاویر ضبط شده و کنترل لمسی دوربین میباشد .

مانیتور- رکوردر Odyssey 7Q  متصل به بخش انتهایی FS700R

 

تصویر فوق آهسته (960 فریم بر ثانیه)

تصویربرداری فوق آهسته یکی از قابلیتهای دور از دسترس و وسوسه برانگیزی ست که پیش از این در انحصار دوربینهای گران قیمت بود و هم اکنون با سونی FS700  در دسترس است . ثبت 120 و 240 فریم برثانیه در ابعاد Full HD و پخش آن در حالت 24 فریم یعنی یک پنجم و یا یک دهم آهسته تر از حال عادی که عملکرد قابل قبولی برای این دوربین بشمار میرود . بعلاوه ی دسترسی به ثبت تصاویر در حالت 480 یا حتی 960 فریم برثانیه که بسته به ابعاد و مشخصات تصویر متغییر است . این دوربین همچنین از تصویربرداری فوق آهسته در ابعاد 2K و 4K از طریق خروجی 3G-SDI پشتیبانی میکند . به لطف وجود این قابلیت در NEX-F700R میتوان رویدادهایی مثل پاشیدن آب ، ترکیدن یک بادکنک و لحظه آتش گرفتن یک کبریت را به زیبایی به تصویر کشید.

fs700r-960-fps

مت کتسولیس کارگردان و مدیرتصویربرداری شرکت Interpret Studios در هنگام کار در پروژه ” اولین هبوط: میچوآکان” تولید شده توسط بخش رسانه ای RedBull درباره این قابلیت FS700R گفته : “توانایی ثبت تصاویر خیره کننده فول فریم 1080P با سرعت 240 فریم بر ثانیه با FS700 آنهم در نزدیکترین فاصله ممکن از آبهای خروشان، فراتر از تصورات ما بود”

مشخصات دقیق تصاویر آهسته قابل ضبط با این دوربین (بدون استفاده از هیچ وسیله جانبی) در جدول زیر ذکر شده که بسته به تصویربرداری در حال 50Hz و یا 60Hz متغییر است .

Untitled

ضبط تصویر فوق آهسته با ابعاد بزرگتر از Full HD خروجی 3G-SDI ممکن میباشد . در کنار قابلیت تصویربرداری فوق آهسته ، این دوربین قابلیت تصویربرداری سریع با سرعتهای 15 ، 12 ، 8 ، 6 ، 4 ، 3 ، 2 و حتی 1 فریم برثانیه را هم داراست .

 

وجود E-mount بعنوان یک مزیت منحصربفرد

سونی مدعیست یک از مزیتهای کلیدیFS700R  وجود E-mount سونی‌ست، که بخشی از سیستم آلفا مانت سونی می‌باشد.

بدلیل تغییر فاصله 18 میلیمتری لنز و سنسور در  E-mount این امکان برای کاربران وجود دارد که با تهیه یکی از مبدلهایی موجود (که بصورت جداگانه بفروش میرسد) از لنزهای حرفه‌ای A-mount سونی ، cinema PL mount و یا لنزهای SLR بهره ببرید.

fs7-lens-company

بسیاری از تولید کنندگان دوربین برای تهیه لنز به دیگر تولیدکنندگان وابسته هستند . این درحالیست که سونی خود تولیدکننده لنز است .

با وجود E-mount علاوه بر بهرگیری از لنزهای تولیدی سونی E-mount و سونی A-mount با استفاده از آداپتورهای موجود هیج محدودیتی برای استفاده از هیچ لنزی نخواهید داشت .

fs700r-slr-lenses

مجموعه آداپتورهای SLR موجود برای E-mount که عدم استفاده از شیشه در آنها موجب حفظ کیفیت نوری لنزها خواهد شد .

fs700r-SEL-P28135G

وجود E-mount یعنی امکان استفاده مستقیم از 22 لنز ، و همچنین امکان بهره گیری از 32 مدل لنز A-mount ، از طریق 2 آداپتور LA-EA4 و LA-EA4.

fs7-e-mount

بوکه ی زیبا

ابعاد  24.0 x 12.7 میلیمتری سنسور FS700R بسیار نزدیک به ابعاد نگاتیو سوپر 35 میلیمتری میباشد . در نتیجه لنزهای سینمایی همان نتیجه ای را در پی خواهند داشت که انتظار دارید ، بدون کراپ و تغییر فاصله کانونی . ضمن اینکه از این طریق عمق فوکوس قابل قبولی در اختیار کاربر قرار میگیرد تا توجه مخاطب را به سمت نقطه مورد انتظار جلب کند.

fs700r-cat

و همه اینها یعنی با استفاده از یک لنز خوب ، در کنار این دوربین میتوانید “بوکه” ای دلپذیر و نقاط خارج از فوکوس زیبا و در نهایت تصویری با ویژگی های سینمایی در اختیار داشته باشید .

فیلترهای ND داخلی

فیلترهای ND به شما این امکان را میدهند که در مکانهای پرنورتر تصاویر بهتری به ثبت برسانید . و این مورد از مواردیست که در تصویربرداری حرفه ای بسیار کاربرد دارد. با وجود فیلترهایND  داخلی با درجات 1.4 (دو استاپ) و 1.16 (چهار استاپ) و 1.64 (شش استاپ) در این دوربین، که با بهره گیری از این قابلیت دیگر نیازی به حمل تجهیزات اضافی و نصب جداگانه ی فیلترهای ND بر روی لنز نیست .

جمع بندی

سونی FS700R دوربینی ست که در عین کوچکی مجموعه ای قابل توجه از توانایی های کارآمد دیگر محصولات سونی را در اختیار شما قرار میدهد. بهره گیری از E-Mount سونی در این دوربین به شما این امکان را میدهد تا در کنار مجموعه ای قابل توجه از لنزهای E-Mount سونی ، به سادگی و با استفاده ازآداپتورهای موجود از لنزهای SLR ، DSLR و PL-mount هم استفاده کنید . وجود قابلیت تصویربرداری فوق آهسته امکانی دیگر برای خلق تصاویر بینظر است . وجود خروجی 4K RAW نیز این امکان را فراهم میسازد تا ضمن بهره گیری از استانداردهای نوظهور ابعاد تصویر ، براحتی عمل تصحیح رنگ را بر روی تصاویر ثبت شده به انجام برسانید .

همه اینها قابلیتهایی ست که در دوربینهای گرانتر یافت میشوند، اما سونی آنها را در FS700R گردآوری کرده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.