درونی که نزدیک بود فاجعه‌ساز شود

2 1,411

برنده چهار دوره مسابقات قهرمانی جهان اسکی، Marcel Hirscher از یک حادثه ناخواسته جان سالم به‌در برد. زمانی که این اسکی‌باز اتریشی در دور دوم مسابقه خود مشغول رقابت بود، یک درون که در حال فیلمبرداری از نمایش وی بوده، با شدت به زمین برخورد کرده و متلاشی می‌شود. اما Marcel بسیار خوش‌شانس بوده چرا که این درون تنها چند سانتی‌متر با او فاصله داشته و نزدیک بود با سقوط خود حادثه ناگواری را خلق کند.

Marcel در مصاحبه‌ای پس از رقابت خود می‌گوید: “شاید این اتفاق دیگر هرگز رخ ندهد ولی نزدیک بود همین یکبار که اتفاق افتاد فاجعه‌ای بزرگ را رقم بزند. مطمئنا اگر خوش‌شانس نبودم به شکل وحشتناکی آسیب می‌دیدم.”


البته با وجود این اتفاق، Marcel به مسیر خود ادامه داده و توانست با اختلاف زمان 1.25 ثانیه با نفر اول، رتبه دوم را از آن خود کند.

اما سقوط این درون عواقب دیگری را به همراه داشته است. فدراسیون بین‌المللی اسکی در این باره عنوان کرده که پرواز درون‌ها را در مسابقات جهانی ممنوع اعلام خواهد کرد. سخنگوی این سازمان Markus Waldner اعلام داشته که درون‌ها به این دلیل که ممکن است حادثه‌ساز واقع شوند و امنیت ورزشکاران را به خطر بیاندازند، استفاده از آن‌ها در مسابقات جهانی اسکی ممنوع خواهد شد. وی ادامه داد که به شدت از حادثه پیش‌آمده عصبانی شده و خوشحال است که اتفاق ناگواری برای Marcel رخ نداده است.

Markus Waldner عنوان کرده که فدراسیون بین‌المللی اسکی پیش از این با استفاده از درون‌ها موافقت کرده بود ولی تاکید داشته که باید فاصله ایمن 15 متری با ورزشکار حفظ شود اما این دستورات انجام نشده و خلبان درون سقوط کرده تخلف بزرگی را انجام داده است.

البته هنوز علت سقوط این درون اعلام نشده ولی به نظر می‌رسد که خلبان نتوانسته در سرعت بالا کنترل درون را به خوبی انجام داده و یا شاید هم نقص فنی‌ این پرنده علت اصلی سقوط آن بوده است.

2 نظرات
 1. اسماعیل می‌گوید

  جسارتا درون Dron همان UAV پهپاد است. میتوان آن را ترجمه کرد.

  1. آرش مهرآسا می‌گوید

   آقای اسماعیل، ممنون از حسن توجه شما

   چند هفته گذشته مطلب کاملی در مورد آشنایی با درون‌ها منتشر کردیم که می‌توانید از لینک زیر به این مطلب دسترسی داشته باشید. در ابتدای این مطلب اشاره‌ای به نام‌های مرسوم این ابزارهای دوست‌داشتنی شده است.

   درون‌ها چطور کار می‌کنند

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.