جی‌ مایزل، عکاس رنگی

1 1,719

جی مایزل (Jay Maisel) عکاس آمریکایی-نیویورکی مقیم نیویورک، چند دهه الهام‌بخش عکاس‌های جستجوگر و خلاق بوده است. او اکنون هشتاد و یک سال دارد، تماما دیجیتال عکاسی می‌کند، در ساختمان عظیمش (3300متر مربع) کلاس‌های آموزشی نیمه خصوصی می‌گذارد و وب‌سایت فعالی دارد. جی با سیستم نیکون عکاسی می‌کند و در مورد ابزار نظر جالبی دارد: «هر چه ابزار بیشتری همراه‌تان باشد، عکس‌های کم‌تری خواهید گرفت». در یک مصاحبه گفته است که هنگامی که برای عکاسی به خیابان می‌رود، یک دوربین با لنز پنجاه میلی‌متری (البته در آن زمان نیکون دوربین با سنسور قطع فول‌فرم نمی‌ساخت)، چند کارت حافظه و یک باتری یدک با خود می‌برد.

جی حدود شش دهه عکاسی کرده است، اما تحصیلات کلاسیک عکاسی ندارد. او در دانشگاه نقاشی و گرافیک خوانده است. تا امروز هم باور دارد که یکی از منابع غنی و عظیم برای الهام‌گرفتن عکاس‌ها همانا آثار هنری ملل مختلف است. جی مایزل اگر چه تاکید خاصی روی رنگ دارد اما سادگی کارهایش مثال‌زدنی هستند.

مایزل همچنین کتبی دیدنی نیز گردآوری کرده است. او گاهی در مناسب‌های غیرمترقبه امروزی (مثل کلاس‌های عکاسی آن‌لاین کلبی) حاضر می‌شود. با این تفاسیر می‌توان جی را عکاس بزرگ و صاحب‌سبکی دانست که در هشتمین دهه زندگی همچنان می‌آفریند، می‌آموزد، آموزش می‌دهد و به قدر لازم از ابزار روز آگاه است. تعداد هنرمندانی با این ویژگی‌های مثال‌زدنی زیاد نیست، پس عمرش افزون و افزون‌تر باد!

1 نظر
  1. […] از یک سال پیش، در این وبلاگ عکاسی معرفی شد که برخی او را یکی از بزرگ‌ترین عکاسان زنده‌ی معاصر […]

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.