سیگما سریع‌ترین لنز واید ۱۴ میلی‌متری را با حداکثر گشودگی دیافراگم f/1.4 عرضه کرد

0 244

سیگما با عرضه لنز 14mm f/1.4 DG DN Art عضو جدیدی به خانواده لنزهای بالا رده خود اضافه کرد. این لنز پرایم جدید با نگاهی ویژه برای عکاسی نجومی، عکاسی از مناظر و عکاسی از املاک طراحی شده است.

این لنز با وجود مانت سه‌پایه قابل جداسازی، قفل فوکوس، Heater Retainer (هیتر لنز برای جلوگیری از نشستن شبنم روی المان جلویی و تغییر دمای شدید)، هولدر فیلتر پشت لنز، می‌توان عکاسان زیادی را سر شوق بیاورد. برای این لنز درپوش جدیدی طراحی شده است که این درپوش دارای مکانیسم قفل جدید و محفظه‌ای برای نگهداری از فیلترهای ژل است. این لنز در مقابل پاشش آب و نفوذ گردوغبار مقاوم است.

درپوش لنز 14mm f/1.4 DG DN Art سیگما
درپوش لنز 14mm f/1.4 DG DN Art سیگما

چیدمان اپتیکال این لنز شامل ۱۹ عدسی در ۱۵ گروه است که عدسی‌های ویژه آن، شامل ۳ عدسی SLD، ۱ عدسی FLD و ۴ عدسی اسفریکال است. به گفته کمپانی سیگما این لنز برای استفاده در عکاسی نجومی مناسب است و در راستای این امر، کوتینگ‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از پدیده فلر و سایه‌دار شدن اجرام آسمانی بر روی عدسی‌های آن قرار گرفته است.

لنز Sigma 14mm f/1.4 DG DN Art برای مانت‌های L و مانت E سونی با قیمت دلاری ۱۵۹۹ دلار، اواخر ماه ژوئن روانه بازار خواهد شد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.