سونی اپ جدیدی را برای ترکیب چند عکس در داخل دوربین‌ ارائه کرد

0 1,273

سونی از یک اپ جدید برای دوربین‌های سطح بالایش رونمایی کرد که Digital Filter نام دارد. این اپ عملکردی مشابه نرم‌افزار Sky HDR دارد، ولی انعطاف‌پذیری بیشتری داشته و قابلیت‌های جدیدی را نیز ارائه می‌کند.

با استفاده از Digital Filter می‌‌توانید سنسور را به سه قسمت تقسیم کنید و هر قسمت از عکس را با تنظیمات متفاوتی ثبت کنید. از این لحاظ می‌تواند عملکردی مشابه یک فیلتر Graduated ND داشته باشد.

ولی کارکردها و تنظیمات بیشتری هم دارد. در واقع وقتی اپ را باز می‌کنید این انتخاب‌ها در اختیارتان گذاشته می‌شوند: Graduated ND، Reverse Graduated ND، Color Stripe، Blue Sky، Sunset و دو حالت قابل شخصی‌سازی. همچنین می‌توان نوردهی، تراز سفیدی، جایگاه جداسازی سنسور و Feathering را برای حالت‌های Custom برنامه‌ریزی کرد.

جبران نوردهی، دیافراگم، سرعت شاتر، ایزو و تراز سفیدی را می‌توان به‌صورت جداگانه برای هر قسمت عکس تعیین کرد و سپس شاتر را می‌فشارید تا قسمت‌های مختلف عکس به‌صورت خودکار در داخل دوربین با هم ترکیب شوند.

قیمت این اپ حدود 30 دلار تعیین شده است که کمی گران به‌حساب می‌آید، ولی می‌تواند به‌صورت بالقوه شما را از حمل و همراه داشتن فیلترهای Graduated ND بی‌نیاز کند.

در ادامه می‌توانید لیست دوربین‌هایی که از این اپ پشتیبانی می‌کنند را مشاهده کنید:

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.