برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کتاب گفت و گو با فلینی

نام تجاری:
  • نویسنده: برت کاردولو
  • ترجمه آرمان صالحی
  • موضوع: سینما و کارگردانی
  • مشخصات: رقعی ۱۴.۵×۲۱ سانتی‌متر
  • چاپ اول تابستان ۱۳۹۶
  • شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۰۵۵-۵۹-۴
20,000 تومان
آخرین موجودی

آخرین به‌روزرسانی ۱۳۹۸/۰۸/۱۶

مرجع:
899650022
دوست داشتن0
افزودن به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
توضیحات

سری کتاب‌های گفتگو با کارگردانان جهان، مجموعه‌ای است بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دوسویه با کارگردان‌هایی که دوستشان داریم: فیلم‌سازانی که واجد بینش خاصی درباره‌ی دنیا و نحوه‌ی به فیلم درآوردن آن هستند. مجموعه‌ی گفت‌و‌گو با کارگردانان نشر " شورآفرین "، رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم‌های خاص، به‌ویژه برای خواننده - بیننده‌ای که می‌خواهد از مؤلفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده‌ی یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نائل آید. همین شناخت است که موجب می‌شود خواننده-بیننده راه‌های ورود به دنیای فیلم‌ساز و ادراک فیلم را کشف کند تا بتواند به داستان و کاراکترهای فیلم نزدیک شود: دست‌یافتنی به مدد کلمه و کلام و تصویر فیلم‌ساز، در یک سفرِ مکاشفه‌آمیز برای لذت آگاهی از آفریده‌‌هایشان در مدیوم سینما.

در باره کتاب:

به راحتی می‌توان متوجه شد که چرا شورلت سیاه‌رنگ فدریکو فلینی به یک نیمه افسانه تبدیل شده است. در کتابی که این اواخر درباره‌ی شب‌های کابیریا منتشر شده است، یادداشتی بلند به قلم پی‌یر پائولو پازولینی (۵۶) وجود دارد که این اتومبیل پیل پیکر را توصیف می‌کند. از طرف دیگر اگر تجربه‌ی نشستن در کنار فلینی در هنگام رانندگی را داشته باشید مطمئناً متوجه خواهید شد که چرا دوستان او هرگز این ماشین را از یاد نمی‌برند.
در نگاه اول، رانندگی فلینی بسیار آشفته و ناخوشایند است. از میان سایر ماشین‌ها مارپیچ می‌راند، از چند سانتی‌متری کنار جدول‌های پیاده‌رو رد می‌شود و چراغ چشمک‌زن زرد را آن‌چنان حریصانه رد می‌کند تو گویی در مسابقه‌ی رالی کوهستان شرکت کرده است؛ اما پس از گذشت تنها ده دقیقه اطمینان شما به او و رانندگی او به دو دلیل، بیشتر می‌شود. نخست آن‌که فلینی هیچ مقصد مشخصی در ذهن ندارد. او عاشق رانندگی است. او سرخوشانه در لحظه‌ی حال به سر می‌برد. می‌دانم که او به یک نوشگاه خواهد رفت به کسی تلفن خواهد کرد و بعد به سراغ یکی از دوستانش خواهد رفت و او را نیز بر این ارابه‌ی سرکش سوار خواهد کرد. واضح است که رانندگی سرگرمی و عامل اصلی او برای دور شدن از زندگی عادی است.

جزئیات محصول
899650022
نظرات
بدون نظر

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم