معرفی یک اپلیکیشن رایگان قدرتمند برای ادیت ویدیو در iOS

1 1,232

تقریباً بیشتر افراد این روزها کاربر گوشی‌های هوشمند هستند. این گوشی‌ها به‌قدری قدرتمند شده‌اند که یک کامپیوتر، دوربین عکاسی و فیلم‌برداری، موزیک پلیر، تلفن، رهیاب و خیلی امکانات دیگر را در خود جای داده‌اند. یکی از امکاناتی که بیشترین محبوبیت و کاربرد را دارد دوربین گوشی‌های هوشمند است.

به همین دلیل بیشتر ما این روزها چندین ساعت ویدیو و چنین هزار عکس را در گوشی یا تبلت خود داریم که اکثراً به‌هم‌ریخته بوده و جذابیت چندانی هم ندارند. اکثرشان نیز پس از مدتی به فراموشی سپرده می‌شوند. ولی به لطف وجود پردازنده‌های قدرتمند در گوشی‌های امروزی و اپ‌هایی مانند Splice می‌توانید خیلی راحت اینن ویدیوها را ویرایش کرده و تبدیل به خاطراتی ماندگار کنید.

اپ Splice یکی از اپلیکیشن‌هایی است که به مالکیت GoPro درآمده و به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. برعکس بیشتر اپ‌های مشابه، Splice یک ادیتور قدرتمند و کامل به‌حساب می‌آید.

با استفاده از این اپ ادیت می‌توانید ویدیوها را برش بزنید، قسمت‌هایی از آن‌ها را حذف کنید، ویدیوها را به یکدیگر بچسبانید، به آن‌ها فیلتر اضافه کنید، سرعتشان را کم یا زیاد کنید و حتی مقدار زوم را نیز تغییر دهید. همچنین می‌توانید عکس‌های خود را به میان ویدیوها اضافه کنید.

امکان تغییر سرعت ویدیو به‌خصوص برای کاربران آیفون 6S و 7 می‌تواند بسیار جذاب باشد، زیرا این گوشی‌ها قادر هستند با سرعت‌های بالای 120 فریم بر ثانیه فیلم‌برداری کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانید ویدیوهای اسلوموشن خود را با سرعت‌های مختلف در میان سایر ویدیوها جای دهید و به نتایج جذابی برسید.

این اپ اجازه‌ی اضافه کردن عنوان‌ها و نوشته‌ها به ویدیو را نیز می‌دهد و می‌توانید برای قسمت‌هایی از ویدیو Transition تعریف کنید: به‌طور مثال ویدیو از میانه‌ی صفحه به بیرون باز شود، یا از یک سمت وارد شده و از سمت دیگر خارج شود و…

برای اضافه کردن موسیقی نیز این اپ لیست نسبتاً کاملی از موسیقی‌های رایگان را در اختیار کاربر می‌گذارد یا می‌توانید موسیقی موردعلاقه‌تان را از iTunes فراخوانی کنید. همچنین می‌توانید صداهای ضبط‌شده‌ را بر روی ویدیو بگذارید و امکان اضافه کردن افکت به صداها نیز وجود دارد.

به‌علاوه حالتی نیز برای هماهنگ کردن خودکار فیلم و موسیقی در Splice در نظر گرفته شده است. برعکس بیشتر اپ‌های مشابه این نرم‌افزار می‌تواند ویدیوهای ادیت شده را در سایزهای مختلف استخراج کند، همچنین قادر خواهید بود ویدیوهایتان را به‌صورت مستقیم در بسیاری از جوامع مجازی به اشتراک بگذارید. مهم‌تر این‌که کار با این اپ فوق‌العاده راحت است و هر فردی با کمی سعی و خطا می‌تواند تمامی عملکردهایش را یاد بگیرد.

برای دانلود اپلیکیشن Splice از این لینک استفاده کنید.

منبع آیفونچی
نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.