آیفونچی

PocketWizard MiniTT1 for Nikon

نقد و نظر مشتریان

هنوز شخصی نقد و نظر ننوشته است

نمره و نظر دهید

گیرنده‌ی رادیویی پاکت‌ویزارد برای نیکون (فرکانس اروپایی)

340.00 - 354.00 MHz, US FCC / IC Frequency

433.42 - 434.42 MHz, CE Frequency

 

اين محصول كوچك‌ترين راديوي «پاكت‌ويزارد» است. اين فرستنده جزئي از نسل جديد راديوهاي «پاكت‌ويزارد» داراي قابليت‌هاي CLS/i-TTL و كنترل توان با فلاش‌هاي كفشكي نیکون (Speedlite) و برخي نورهاي استوديويي است. كاربر قادر است با استفاده از سيستم اتوماسيون Hyper-Sync، از سرعت‌هاي هم‌زمان‌سازي بيش‌تر از سرعت هم‌زمان‌سازي X-Sync دوربين استفاده كند.

 

فرستنده‌ي MiniTT1 روي كفشك دوربين قفل مي‌شود و مي‌توان روي كفشك آن، هنگام كار با محصولات كنترل از راه دور «پاكت‌ويزارد»، يك فلاش ديگر نصب نمود. مي‌توان از يك يا چند فرستنده/گيرنده‌ي FlexTT5 پاكت ويزارد متصل به فلاش‌هاي E-TTL II كانن، يا هر كدام از گيرنده‌‌هاي «پاكت‌ويزارد» به عنوان كنترل از راه دور براي تريگر كردن فلاش يا دوربين استفاده نمود.

 

ويدئو: مقدمه‌اي بر ControlTL، فرستنده‌ي MiniTT1، و فرستنده و گيرنده‌ي FlexTT5 – مارك والاس (Mark Wallace)، عكاس، در اين ويدئو شما را با مباني كاركرد اين محصولات آشنا مي‌كند. (به زبان انگليسي)

 

فرستنده‌ي MiniTT1 به راحتي قابل‌ استفاده است: فقط كافي است آن‌را روي كفشك دوربين قرار داد. سيستم ControlTL «پاكت‌ويزارد» داده‌هاي پيچيده‌ي E-TTL II را، كه به كفشك دوربين ارسال مي‌شوند، مي‌خواند و آن‌ها را به سيگنال‌هاي راديويي تبديل مي‌كند. فقط كافي است كه تنظيمات جبران نوردهي فلاش (FEC) دوربين را تغيير داد تا اطلاعات مربوطه به فلاش راه دور منتقل شود. هنگامي كه كاربر ديافراگم يا ISO را تغيير مي‌دهد، اطلاعات به صورت خودكار براي تصحيح مقادير فلاش استفاده مي‌شوند.

 

محصول AC3 ZoneController «پاكت‌ويزارد» مكملي خوب براي اين سيستم است و به کمک آن مي‌توان سه زون مختلف نور را به صورت مستقل (چه CLS/i-TTL و چه دستي)، با سه پله تنظيم توان، تنظيم كرد. اتصال راديويي ControlTL «پاكت‌ويزارد» به كاربر اجازه مي‌دهد تا سريع‌تر و بهتر، بتواند از تجهيزات فاصله گرفته، و سيگنال‌ها را از ديوارها و كنج‌ها منتقل كند، حتي در نور شديد ظهر. كاربر مي‌تواند از يك سيستم فلاش i-TTL در هر جا كه بخواهد، بدون محدوديت‌هاي امواج فروسرخ، استفاده نمايد.

 

تكنولوژي Hyper-Sync «پاكت‌ويزارد» كه در محصول MiniTT1 وجود دارد به كاربر اجازه مي‌دهد تا از سرعت‌هاي هم‌زمان سازی‌ای فراتر از سيستم X-Sync دوربين، و تا ٨٠٠٠/۱ ثانیه (با استفاده از برخي تركيب‌هاي دوربين/نور) با توان كامل فلاش استفاده نمايد. اين قابليت به كاربران امكانات بسياري ارائه مي‌كند. از اين طريق مي‌توان با ديافراگم باز و سرعت‌هاي شاتر بالا از فلاش استفاده نمود. از آن جایی كه سيستم Hyper-Sync مي‌تواند براي تريگركردن نيز استفاده شود، هر كدام از گيرنده‌هاي «پاكت‌ويزارد»، اعم از FlexTT5، PlusII يا MultiMAX قابل استفاده هستند. براي اطلاعات بيش‌تر به اين مقاله رجوع كنيد.

 

كاربران هم‌چنين مي‌توانند از سيستم هم‌زمان‌سازي FP يا High-Speed دوربين براي استفاده از فلاش‌هاي كفشكي نیکون (Speedlite) به آسانی و با اطمينان استفاده نمايند. با استفاده از راديوهاي بي‌سيم مي‌توان از اين امكانات در نور شديد روز نيز استفاده نمود. كاربران از اين طريق مي‌توانند هر سرعت شاتر يا ديافراگمي را، بدون توجه به محلي كه فلاش را قرار داده‌اند، استفاده نمايند. نيازي به تغيير هيچ‌كدام از تنظيمات نيست چرا كه اين سيستم به كاربر اجازه مي‌دهد تا از سيستم هم‌زمان‌سازي فلاش تا سرعت ٨٠٠٠/۱ ثانیه نيز استفاده نمايد.

 

 

ويدئو: مارك والاس در مورد سيستم بهینه‌سازی شده‌ی هم‌زمان‌سازي High-Speed توضيح مي‌دهد (به زبان انگليسي)

 

از محصول MiniTT1 مي‌توان براي تریگر کردن استاندارد با استفاده از هركدام از گيرنده‌هاي «پاكت‌ويزارد»، اعم از FlexTT5، PlusII يا MultiMAX استفاده كرد. از اين طريق مي‌توان از هر نوع فلاش، حتي فلاش‌هايي كه به تنظيمات دستي احتياج دارند، استفاده نمود.

 

محصول MiniTT1 روي پلتفورم ControlTL كار مي‌كند و مي‌توان از طريق نرم‌افزار PocketWizard Utility آن را تنظيم نمود. اين نرم‌افزار قادر است از طريق يك اتصال USB اين محصول را پشتيباني نمايد. كاربر از طريق اين نرم‌افزار قادر است تنظيمات كانال‌ها را تغيير دهند، زمان‌بندي Hyper-Sync را تنظيم كنند، تايمرهاي حالت Sleep را تغيير دهند، و يا آخرين نسخه‌هاي نرم‌افزار داخلي (Firmware) محصول را به‌روز‌رساني نمايند.

 

فرستنده‌ي MiniTT1 نسل جديدي از سيستم‌هاي كنترل تريگر بي‌سيم است.

 

فناوري‌هاي محصول MiniTT1: روي تصاوير زير كليك كنيد تا اطلاعات بيش‌تري در مورد آن‌ها كسب نماييد (به زبان انگليسي). هم‌چنين مي‌توانيد براي اطلاعات درباره‌ي كليات اين فناوري‌ها به اين مقاله رجوع كنيد.

 

 

 

 

               

مــزایا
مــعایب