نرم‌افزار Sky HDR برای دوربین‌های عکاسی سونی

0 4,382

شرکت سونی به تازگی اپلیکیشن جدیدی را برای برخی از دوربین‌های دیجیتال عکاسی این شرکت منتشر کرده است که می‌تواند به عنوان یک فیلتر ND داخلی در برخی مدل‌ها عمل کند. این اپلیکیشن جدید که Sky HDR نام دارد، به گونه‌ای طراحی شده که به کاربر امکان می‌دهد دقیقا مانند یک فیلتر ND داخلی روی حسگر، شدت نور دریافتی را کم و زیاد کند. نکته مهم اینجاست که در این برنامه امکان تغییر مکان، تغییر شدت و امکان کنترل رنگ‌ها برای عکس‌برداری با فرمت خام یا JPEG وجود دارد.

در داخل این اپلیکیشن، چند تنظیم پیش‌فرض با نام‌های BlueSky برای ثبت کردن غلیظ‌تر رنگ آبی آسمان، Sunset برای آسمان غروب  و Graduated ND برای تیره‌تر کردن آسمان بدون تغییر رنگ در دسترس قرار گرفته است. همچنین دو حالت سفارشی قابل برنامه‌ریزی نیز برای ذخیره کردن تنظیمات دلخواه کاربر ارائه شده است.

Screen-Shot-2015-12-17-at-11.13.27-PM1-700x488

با استفاده از این برنامه، می‌توانید دو عکس پی‌درپی از یک صحنه با تنظیمات نور متفاوت ذخیره و آن‌ها را با هم ترکیب کنید. نکته مهم این است که علاوه بر امکان تغییراتی مانند تراز سفیدی، سرعت شاتر و دیافراگم برای هر کدام از تصاویر به صورت مستقل، می‌توانید تصاویر را با فرمت RAW ذخیره کنید که امکان ویرایش‌های بعدی را بسیار راحت‌تر می‌کند.

در اینجا عکس‌هایی که با این قابلیت گرفته شده‌اند را مشاهده می‌کنید:

result4 result23 result32
در ویدئوی زیر عملکرد این برنامه را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به وب‌سایت سونی، بخش نرم افزارهای قابل نصب روی دوربین مراجعه کنید.

دوربین‌هایی که توسط این برنامه پشتیبانی می‌شوند عبارتند از:

Sony NEX-5R
Sony NEX-6
Sony NEX-5T
Sony a7
Sony a7R
Sony a6000
Sony Cyber-shot DSC-RX100 III
Sony a7S
Sony a5100
Sony a7 II
Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV
Sony Cyber-shot DSC-RX10 II
Sony a7R II
Sony a7S II
Sony Cyber-shot DSC-RX1R II

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.