افزایش 25 درصدی تعرفه ها، دردسر جدید اپل!

تعرفه های مالیاتی آمریکا بر روی محصولات چینی افزایش می یابد.

0 1,513

تعرفه های مالیاتی آمریکا بر روی محصولات چینی افزایش می یابد. اخبار جدید حاکی از آن است که دولتمردان آمریکا برای افزایش فشار در نبرد اقتصادی خود با چین، تعرفه واردات را 25 درصد افزایش خواهند داد.

در چند سال اخیر شرکت های بزرگ آمریکایی برای کاهش هزینه نیروی انسانی و افزایش نفوذ خود در بازار آسیا، تولید خود را در کارخانه های چینی افزایش داده اند.

تا به امروز دولت های آمریکا و چین از اعمال تعرفه های که بر محصولات تکنولوژی مهم تاثیر بگذارد خودداری کرده اند. محصولات فناوری، از قبل پل ارتباطی قوی بین دو کشور بوده است. اپل یکی از مهمترین شرکت ها محسوب می شود که در این ارتباط نقش بسزایی ایفا می کند.

همانطور که می دانید کارخانه های تولید محصولات اپل در چین واقع شده است. به گفته اپل تعرفه های مالیات جدید دولت ترامپ، می تواند بر تعدادی از محصولات در راه این شرکت اثر بگذارد. از جمله این محصولات به ایر پاد و اپل واچ اشاره شده است. این موضوع می تواند موجب کاهش قدرت اپل در میان شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی شود.

تعرفه های مالیاتی ترامپ
تعرفه های مالیاتی ترامپ

شرکت اپل همچنین اعلام کرده که محصولات دیگر این شرکت نیز از جمله مک مینی، اپل پنسل، ماوس و ترکپد بیسیم، کیف ها و کاورهای چرمی، یکسری از آداپتورها، شارژرها، کابل ها و قطعات مورد استفاده در ساخت محصولات این شرکت، تحت تأثیر تعرفه های جدید قرار می گیرند.

اپل ار دولت ایالت متحده درخواست کرده باره تعرفه های جدید را بازبینی کرده و در روند اعمال آن تجدید نظر کنند. شرکت اپل خواستار کاهش تعرفه هایی که بر روی قیمت دستگاه ها اثر می گذارند است. این تعرفه ها در ماه های اخیر و به دنبال درگیری تجاری دونالد ترامپ با چین پیشنهاد شده است و به احتمال بسیار قوی قرار است بر کالاهای چینی به ارزش حدود 200 میلیارد دلار اعمال شود. در خواست اپل از قبل اعلام شده اما به تازگی در اخبار منتشر شده است.

شرکت اپل اعلام کرده افزایش نرخ تعرفه، در قالب مالیات از مصرف کنندگان گرفته می شود و این امر باعث کاهش رضایمتندی مشتریان و در نتیجه آن افت فروش محصولات خواهد شد.

در آخر هنوز دولتمردان امریکا به قطع این تصمیم را نهایی نکرده اند. باید دید در این بین شرکت های بزرگ چه نقشی در تغییر سیاست آمریکا خواهند داشت.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.